КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
про аварію на хімічно-небезпечному обʼєкті. ⇐ ПредыдущаяСтр 8 из 8
Під час перебування в приміщенні слід загерметизувати приміщення, щільно закрити вікна і двері, димоходи, вентиляційні люки. Заклеїти щілини у вікнах, стики рам плівкою, лейкопластирем або папером. По можливості потрібно використати індивідуальні засоби захисту органів дихання. Виходячи з приміщення, вимкнути електроенергію та газ, одягнути засоби ІЗ. Під час перебування поза приміщенням не можна знаходитися у низьких місцях, не переховуватись на перших поверхах та у напівпідвальних приміщеннях. Під час забруднення середовища хлором треба піднятися вище 5 поверху будинку. Виходити із зони забруднення необхідно у напрямку, перпендикулярному напрямку вітру. Після виходу із зони забруднення, перед входом до приміщення зняти верхній одяг для дегазації, прийняти душ, вмитися з милом, пити чай та молоко, уникати фізичних навантажень. Санітарно-гігієнічні та медико-профілактичні заходи:
- радіус СЗЗ для ХНО – не менше 300 м; - для ХНО, який має об’єм ХНР більше 8000 м3 – не менше 1000м; - при наявності поруч з ХНО місць масового скупчення людей (стадіони, базари тощо) - відстань подвоїється.
Дозиметричний контроль - передбачає контроль опромінення та контроль радіоактивного забруднення. Хімічний контроль – проводиться для визначення ступеня зараження НХР засобів індивідуального захисту, техніки, продуктів, води, місцевості та повітря. Заходи щодо захисту населення та територій у разі виникнення аварій на ХНО:
Для ведення радіаційного та хімічного спостереження використовуються: - прилади радіаційної розвідки – для спостереження за радіаційним становищем (стаціонарні або переносні) - спеціальні прилади хімічної розвідки – для визначення типу або виду НХР (переносні автоматичні або ручні)
Організація забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) працівників та інших категорій населення Забезпечення населення, робітників та службовців здійснюється централізовано через Управління цивільного захисту та штаби цивільної оборони. Видача ЗІЗ населенню проводиться під час виробничих аварій та катастроф, пов’язаних із забрудненням довкілля радіоактивними, отруйними речовинами, бактеріальними засобами і у воєнний час. Робітникам і службовцям видають: F протигаз ГП-5 (ГП-7) F аптечка індивідуальна АІ-2 F індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 F пакет перев'язочний індивідуальний ППІ F ватно-марлева пов'язка ВМП (додатково) Особовому складу формувань ЦО видаються: F протигаз ГП-5 (ГП-5М), ГІІ-7 (ГІІ-7В), ІД-4 F респіратор Р-2, РПГ-67РУ-60, «Пелюсток» та ін F аптечка індивідуальна АІ-2 F індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 F пакет перев'язочний індивідуальний ППІ F засоби захисту шкіри: костюм Л-1, ЗФО Населенню видаються: F протигаз ГП-5 (ГП-7), ПДФ-2Д, ПДФ-2Ш F камера захисна дитяча КЗД - 4 (6) F ватно-марлева пов'язка ВИД (протипилова тканина маска ПТМ-І) Черговість видачі ЗІЗ: F особовий склад формувань ЦО підвищенної готовності (спеціалізованих формувань) F робітники і службовці F члени сімей робітників та службовців, інші категорії населення.
Особовий склад формувань ЦО, робітники і службовці забезпечуються ЗІЗ через пункти видачі, які розгортаються на об'єктах, виходячи з розрахунку – один пункт видачі ЗІЗ на 180 – 200 осіб. Всі інші категорії населення забезпечуються ЗІЗ через ЖКГ за місцем проживання.
|