КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Протипожежний інструктаж та навчання. ⇐ ПредыдущаяСтр 6 из 6 З метою запобігання виникненню пожеж, їх поширенню та для боротьби з ними робітники, інженерно-технічні працівники проходять інструктажі й навчання за спеціальними програмами. Види протипожежних інструктажів: • вступний; • первинний; • повторний; • позаплановий. Вступний інструктаж проходять усі робітники, інженерно-технічні працівники та службовці, які приймаються на роботу, допуском. Його проводить спеціальна особа, відповідальна за протипожежну безпеку підприємства, організації. При проведенні цього інструктажу працівників знайомлять з основними вимогами Закону України «Про пожежну безпеку», з установленим на підприємстві протипожежним режимом, з найбільше пожежоне-безпечнимиділянками, де забороняється палити, використовувати відкритий погоні,, :і практичними діями у разі виникнення пожежі, З можливими причинами виникнення пожеж і вибухів та заходами щодо їх запобігання. Первиннийпротипожежний інструктаж новоприйнятий робітник проходить на робочому місці перед початком роботи, а також при переміщенні з одного цеху до іншого, на іншу посаду, спеціальність або виробничу операцію. Під час первинного інструктажу: • знайомлять з пожежною безпекою цеху, ділянки, з правилами га інструкціями з пожежної безпеки; • показують запасні виходи, оповіщувачі пожежної сигналізації, вогнегасники, засоби пожежогасіння; • перевіряють практичні дії особи, яка інструктується на випадок пожежі. Повторний інструктаж проводять безпосередньо в цеху двічі на рік у термін, встановлений керівником підприємства, згідно з програмою первинного інструктажу на робочому місці. Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться при зміні пожежної безпеки технологічного процесу, використанні нових поже -жонебезпечних матеріалів, при самозайманні, загорянні та пожежах. Навчання правил пожежної безпеки робітників і службовців проводиться на виробництві раз на два роки з метою підвищення рівня їх знань. Перелік професій робітників та посад службовців, з якими мають проводитися заняття за протипожежною програмою, визначає головний інженер підприємства. ІV. Підсумок заняття.
Завдання для самостійної роботи студентів: 1. Основні вимоги з пожежної безпеки до приміщень різного призначення, що належать до системи освіти України. 2. Правила безпечного поводження з легкозаймистими і вибухонебезпечними речовинами та матеріалами.
Питання для самоконтролю студентів:
|