Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Види соціальних небезпек




В урбанізованому суспільстві тисячі людей гинуть через невпинне погіршення криміногенної ситуації, зростання злочинності, активізації терористичних елементів.

Існує багато соціальних небезпек, від яких нині найчастіше потерпають люди. Нижче наводиться коротка характеристика таких небезпек і головні наслідки для людини від них.

Шантаж – соціальна небезпека, яка у юридичній практиці розглядається як злочин, що полягає в загрозі розкриття, розголошення ганебних відомостей з метою отримати певні вигоди (зиск, користь). Шантаж, як небезпека, негативно впливає на нервову систему.

Шахрайство - злочин, що полягає в оволодінні державним або особистим майном (або в придбанні прав на майно) шляхом обману або зловживання довірою. Очевидно, що людина, яка стала жертвою шахрайства, зазнає сильного психологічного стресу.

Бандитизм – це організація збройних банд з метою нападу на державні та громадські установи або на окремих осіб, а також участь в таких бандах і здійснених ними злочинах.

Розбій – злочин, що полягає в нападі з метою оволодіння державним, громадським або особистим майном із застосуванням насильства або загрозою насильства, небезпечного для життя і здоров'я осіб, що зазнали нападу.

Зґвалтування – статеві зносини з застосуванням фізичного насильства, погроз з використанням безпорадного стану потерпілої.

Утримання заручників – суть злочину полягає в захопленні людей одними особами з метою примусити виконати іншими особами певних вимог.

Наркоманія – залежність людини від приймання наркотиків, захворювання яке проявляється в тому, що життєдіяльність організму підтримується на певному рівні тільки за умови приймання наркотичної речовини і веде до глибоких нервово-психічних розладів.

Виникнення наркоманії пов'язане з ейфорією, приємно збуджуючим ефектом наркотику. Чим сильніший ефект ейфорії, тим швидше настає звикання. Розвиток наркоманії може наступити як результат допитливості, експериментування, як наслідок прийому знеболюючих, снодійних засобів. Поширенню наркоманії сприяє нездорове мікросоціальне середовище, відсутність у людини інтелектуальних і соціально-позитивних установок. У всі часи наркоманія переслідувалась.

Алкоголізм – це хронічне захворювання, що зумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв. З'являється фізична та психологічна залежність від алкоголю, психологічна і соціальна деградація, патологія внутрішніх органів, обміну речовин, центральної і периферичної нервової системи.

Велика кількість нещасних випадків і аварій пов'язана з вживанням спиртних напоїв. Алкоголь дуже впливає на нервову систему, психо-фізіологічні процеси навіть у тому випадку, якщо зовні поведінка людини не відрізняється від нормальної.

Тютюнопаління – вдихання диму деяких тліючих рослинних продуктів (тютюн, опій тощо). Паління тютюнуодна з найпоширеніших шкідливих звичок, що негативно впливає на здоров'я того, хто курить, і тих, хто його оточує, сприяє розвитку хвороб серця, судин, легень, шлунка. Тютюновий дим містить канцерогенні речовини.

Терор – фізичне насильство, аж до фізичного знищення. У другій половині XX ст. виникло і набуло великого поширення явище міжнародного тероризму. Розрізняють індивідуальний, груповий та державний тероризм; методи тероризму різноманітні, але суть його одна – цинічна, брутальна неповага до цінності людського життя, демократичних прав і свобод особи. Терористом № 1 у світі тривалий час вважався венесуелець Ілліч Рамірес Санчес. Під час навчання у Москві Санчес пройнявся співчуттям до палестинського руху і вирішив допомогти йому, організувавши терористичні акції в Європі проти тих, хто співпрацював з Ізраїлем або негативно ставився до ОВП, а також проти ізраїльських установ. Санчес постійно отримував допомогу від спецслужб соціалістичних країн, а також від західно-німецької терористичної організації “Революційні осередки”. З 1976 р. Санчес очолив цю організацію і виконував найбрудніші замовлення арабських диктаторів. З крахом соціалістичної системи Санчес втратив притулок у Східній Європі і переховувався у Сирії, а потім у Судані, де 1994 р. був викритий, заарештований і виданий Франції. Після нього терористом № 1 став мільйонер Усама бен Ладен, виходець з Саудівської Аравії, що проживав у Афганістані. Він очолював організацію «Аль Каїда». Бен Ладен у серпні 1998 р. організував і фінансував два найгучніших теракти – вибухи бомб біля американських посольств в Кенії та Танзанії. Від рук терористів, яких послав бен Ладен, загинуло 257 чоловік, а ще 5 тис. дістали поранення. У 2001 році членами організації «Аль Каїда» було здійснено терористичний акт у США, під час якого загинули тисячі безневинних людей. У 2011 році Усаму бен Ладена ліквідували на території Пакистану.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 141; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты