Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Визначення рівня організаційної безпеки




5.2.1. Рівень організаційної безпеки визначається перевіркою дотри­мання нормативно-правових актів з охорони праці на кожному робочому місці.

5.2.2. Керівник структурного підрозділу забезпечує заповнення кон­трольних карток для оцінки рівня організаційної безпеки (Додаток 3-Б) по кожній дільниці та цеху в цілому та їх зберігання протягом календар­ного року.

5.2.3. При заповненні контрольної картки для оцінки рівня ор­ганізаційної безпеки перевіряються тільки ті робочі місця, на яких на мо­мент перевірки працюють робітники.

5.2.4. Заповнення контрольної картки для оцінки рівня організацій­ної безпеки здійснюється у такому порядку:

Пункт 1. У графі 4 вказується та кількість інструкцій, за якими по­винні інструктуватися працівники на дільниці. Перевіряється їх на­явність на дільниці. У графі 5 зазначається та кількість інструкцій, що є в наявності на дільниці на момент перевірки.

Пункт 2. Для перевірки своєчасності проведення навчання з питань охорони праці у графі 4 вказується кількість працівників, які працюють на момент перевірки на дільниці і які, відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці, підлягають атестації. До їх числа відно­ситься й майстер.

За даними протоколів перевірки знань або наявності посвідчень у графі 5 вказується та кількість працівників (у тому числі й майстер), строк атестації яких не закінчився. У випадку, якщо робітник (майстер) на момент перевірки працює хоча б 1 день з порушенням строків чергової перевірки знань, він не включається до цього переліку.

Пункт 3. Для оцінки своєчасності проходження робітниками інструктажу з охорони праці у графі 4 вказується кількість робітників, які працюють на момент перевірки на даній дільниці. У графі 5 зазначається кількість робітників, проходження інструктажу яких підтверджується Журналом реєстрації інструктажів з охорони праці.

Пункт 4. Для оцінки своєчасності проведення медичних оглядів у графі 4 вказується кількість робітників, які працюють на момент пе­ревірки і які, відповідно до вимог нормативно-правових актів, повинні про­ходити періодичні медичні огляди. У графі 5 вказується кількість робіт­ників, своєчасність проходження медичних оглядів яких підтвердь­жується.

Пункт 5. Для оцінки забезпеченості робітників ЗІЗ у графі 4 зазна­чається кількість робітників, які працюють на момент перевірки на даній дільниці і повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту відповідно до особистої картки обліку спецодягу, спецвзуття та інших за­собів індивідуального захисту (Додаток 3-Г). У графі 5 вказується кількість робітників, які отримали всі ЗІЗ, передбачені особистою карт­кою обліку спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захи­сту, та на момент перевірки їх застосовують.

Пункт 6. Для оцінки виконання заходів з охорони праці у графі 4 за­значається вся кількість заходів з охорон праці, передбачених для вико­нання на даній дільниці на поточний календарний рік, і строки виконан­ня яких закінчилися на момент перевірки. У графі 5 вказується та кількість заходів, що були своєчасно виконані.

Пункт 7. Для оцінки виконання графіків ПЗР у графі 4 зазначається із графіка ПЗР відділу головного механіка та відділу головного енергети­ка на поточний календарний рік кількість одиниць обладнання даної дільниці, строк ремонту якого закінчився на момент перевірки. У графі 5 вказується кількість обладнання, ремонт якого виконано у визначені терміни.

Пункт 8. Для оцінки виконання вимог нормативно-правових актів щодо проведення випробувань обладнання даної дільниці у майстра по­винен бути перелік обладнання підвищеної небезпеки, яке, відповідно до вимог технічних норм, підлягає періодичному випробуванню, із зазначен­ням строку його проведення. У графі 4 вказується вся кількість облад­нання даної дільниці, що підлягає випробуванням. У графі 5 зазна­чається та його кількість, випробування якого проведено у встановлені строки.

Пункт 9. Для оцінки виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці щодо проведення технічних оглядів обладнання на даній дільниці у майстра повинен бути перелік обладнання підвищеної небезпе­ки, що, відповідно до вимог технічних норм, підлягає періодичним технічним оглядам, із зазначенням строку його проведення. У графі 4 вказується вся кількість обладнання даної дільниці, що підлягає техніч­ним оглядам. У графі 5 зазначається та його кількість, технічні огляди якого проведено у встановлені строки.

Пункт 10. Для оцінки безпечності технологічних процесів, що засто­совуються у структурному підрозділі, технологічна служба готує перелік технологічної документації, що використовується в даному структурному підрозділі. Ця технологічна документація перевіряється на відповідність її вимогам Порядку відображення та оформлення вимог безпеки праці у технологічній документації.

До документації, що підлягає ідентифікації на безпечність техно­логічних процесів відноситься:

– маршрутна картка (МК);

– картка технологічного процесу (КТП);

– картка типового (групового ) технологічного процесу (КТТП);

– операційна картка (ОК);

– картка типової (групової) операції (КТО);

– відомість операцій (ВОП);

– картка ескізів (КЕ);

– технологічна інструкція (ТІ);

– відомість оснастки (ВО);

– комплектувальна картка (КК).

У графі 4 зазначається та кількість технологічної документації, яка повинна використовуватись на момент перевірки даної дільниці. У графі 5 вказується та кількість технологічної документації, яка є на робочому місці та відповідає вимогам Порядку.

Пункт 11. При оцінці виконання вимог, що стосуються проведення технічних оглядів будівель та споруд, необхідно керуватись Положенням про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд та Пра­вилами обстеження, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд. Для оцінки виконання вимог цих нормативно-правових актів майстер використовує графіки проведення загальних (комплексних) та часткових (вибіркових) технічних оглядів. Відомості про види та строки технічних оглядів майстер отримує від служби технагляду за експлуатацією будівель та споруд. У графі 4 зазначається вся кількість будівель, споруд, елементів конструкцій будівель і споруд на даній дільниці, що підлягають технічному огляду і строки якого вже закінчилися. У графі 5 вказується та їх кількість, технічні огляди яких проведені своєчасно.

Пункт 12. Графік ремонтів будівель та споруд складається на під­ставі орієнтовного переліку робіт з поточного та капітального ремонтів будівель та споруд, наведеного у Положенні про безпечну та надійну екс­плуатацію виробничих будівель і споруд. Відомості майстер отримує від служби технагляду за експлуатацією будівель та споруд. У графі 4 зазна­чається із графіка ремонтів на поточний рік та кількість будівель, споруд та їх елементів конструкцій дільниці, що перевіряється, строк ремонту яких закінчився на момент перевірки. У графі 5 вказується та їх кількість, ремонт яких закінчено.

Пункт 13. Для оцінки роботи припливно-витяжної вентиляції май­стер користується переліком припливно-витяжних загальнообмінних та місцевих витяжних вентиляційних систем, що повинні функціонувати у структурному підрозділі. У графі 4 вказується їх кількість на дільниці, що перевіряється. У графі 5 зазначається та кількість із них, що працює на момент перевірки.

Пункт 14. Забезпеченість проходів, проїздів, робочих місць, техно­логічного обладнання структурного підрозділу знаками безпеки та дотри­мання кольорів фарбування небезпечних зон обладнання повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.4.026* «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности», ГОСТ 14202 «Трубопроводы промышленных предпри­ятий. Опознавательная окраска, предупреждающие знаки и маркировоч­ные щитки» та ГОСТ 4666 «Арматура трубопроводная. Маркировка и от­личительная окраска».

Для оцінки забезпечення дільниці знаками безпеки майстер отримує дані від керівника структурного підрозділу про перелік проходів, проїздів та робочих місць, де повинні бути вивішені знаки безпеки та засоби наоч­ної агітації. У графі 4 вказується сумарна кількість на дільниці, що пе­ревіряється, обладнання, що експлуатується, трубопроводів, призначених для транспортування різних видів газів та рідин, знаків безпеки і засобів наочної агітації. У графі 5 зазначається сумарна кількість обладнання, трубопроводів, що на момент перевірки мають якісно нанесені відрізняю­чі кольори та позначення, а також кількість наявних знаків безпеки та за­собів наочної агітації.

Пункт 15. Наявність систем пожежогасіння регламентується НАПБ А.01.001-04 «Правила пожежної безпеки» та НАПБ Б.01.004-2000 «Правила технічного утримання пожежної автоматики». Для оцінки ефективності засобів пожежогасіння майстер отримує відомості від керівника структурного підрозділу про первинні засоби пожежогасіння, установки пожежної сигналізації та пристрої пожежогасіння, що повинні бути на дільниці. У графі 4 вказується необхідна кількість первинних за­собів пожежогасіння, установок пожежної сигналізації та пристроїв по­жежогасіння на дільниці, що перевіряється. У графі 5 зазначається та їх сумарна кількість, що на момент перевірки перевірені і справні.

Пункт 16. Ширина проходів, проїздів, місць для обслуговування об­ладнання регулюється діючими правилами з охорони праці для даного виду економічної діяльності. Для оцінки безпечних норм розривів май­стер використовує технологічне планування дільниці. У графі 4 вказуєть­ся сумарна кількість проходів, проїздів, технологічного обладнання на дільниці, що перевіряється. У графі 5 зазначається сумарна кількість про­ходів, проїздів, технологічного обладнання, ширина та площа яких на мо­мент перевірки відповідає встановленим нормам.

Пункт 17. Стан безпеки електроустановок споживачів підтверджу­ється актом опосвідчення, що складається відповідно до пункту 8.2 Пра­вил безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Для складання такого акта у кожному структурному підрозділі складається відповідний акт згідно з Додатком 3-Д.

Для оцінки стану безпеки електрообладнання у графі 4 вказується сумарна кількість електроустановок на дільниці, що перевіряється. У графі 5 зазначається та кількість електроустановок споживачів, що на мо­мент перевірки відповідають вимогам Правил.

Пункт 18. Для підтвердження рівня забезпеченості захисними ого­рожами у графі 4 вказується сумарна кількість обладнання, площадок, пе­реходів, перепадів висот більш ніж на 1,3 м на дільниці, що перевіряється, які повинні бути забезпечені захисними огорожами (перилами). У графі 5 зазначається та їх кількість, що на момент перевірки забезпечена справ­ними огорожами (перилами).

Пункт 19. Для підтвердження рівня забезпеченості світловою та зву­ковою сигналізаціями і блокувальними пристроями у графі 4 вказується сумарна кількість обладнання, що повинно бути забезпечене світловою та звуковою сигналізаціями і блокувальними пристроями, а також майдан­чиків, робочих місць, переходів, проїздів, що повинні бути забезпечені світловою та звуковою сигналізаціями. У графі 5 зазначається та їх кількість, що забезпечена справною системою сигналізацій та блокувань.

Пункт 20. Для оцінки дотримання робітниками вимог інструкцій з охорони праці у графі 4 вказується кількість робітників, які працюють на момент перевірки. У графі 5 зазначається та їх кількість, які дотри­муються всіх вимог інструкцій з охорони праці (навіть якщо це знайшло відображення у попередніх пунктах).

5.2.5. Після заповнення граф 4 та 5 контрольної картки для оцінки рівня організаційної безпеки (Додаток 3-Б) проводиться розрахунок рівня виконання кожного нормативного показника (Но) та оціночного ба­ла відповідного нормативного показника (Мр) і занесення їх у графи 6 та 7 контрольної картки для оцінки рівня організаційної безпеки.

Нормативний показник дорівнює:

Но = Нс : Нв, де:

Нс – фактичний нормативний показник, якого дотримуються; Нв – показник, який повинен бути дотриманий відповідно до вимог норма­тивно-правових актів.

Коефіцієнт організаційної безпеки (Ко) являє собою суму оціночних балів кожного нормативного показника і розраховується за формулою:

Ко = ∑ Мр = ∑ (Бу ⋅ Но), де:

Бу – умовний бал для оцінки ризику відповідного нормативного показника; Мр – оціночний бал відповідного нормативного показника.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты