КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Обчислення вільного члена базисного рівнянняВільний член базисного рівняння обчислюється за формулою:
Wбаз=
де А— добуток чисельника базисного рівняння; В—добуток знаменника базисного рівняння; W— різниця, яку називають вільним членом базисного рівняння Обчислення вільного члена базисного рівняння мережі тріангуляції доцільно виконувати в таблиці 2.2.
Таблиця 2.2. - Обчислення вільного члена базисного рівняння
Оскільки в подальшому користуються вільним членом базисного рівняння, як цілим числом, то щоб обчислити це число застосовують формулу: Wбаз= Wбаз= Після цього обчислюють допустимий вільний член базисного рівняння за формулою:
Отже Wбаз< , тому : V2 =-3,87`` V3 =-2,89`` V4 =-4,35`` V5 =-4,67`` V=-3,85`` Вторинна поправка вноситься у виміряні куті, причому в кути, які знаходяться в чисельнику базисного рівняння з тим же знаком, який отримали за формулою, а в кути, які знаходяться в знаменнику - з протилежним знаком. Після внесення первинних і вторинних поправок у кути отримано виправлені кути. Маючи зрівноважені значення виміряних кутів, можна вирахувати за теоремою синусів довжини сторін мережі трикутників тріангуляції. Після обчислення сторін приступають до обчислення прямокутних координат точок даної мережі.
|