Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


За поживністю




За поживністю відрізняють повнораціонні комбікорми, комбікорми - концентрати, білково-вітамінні добавки (БВД), премікси, комбікорми спеціального призначення.

Повнораціонні комбікорми використовують як єдиний біологічно повноцінний корм, який забезпечує тварин усіма інгредієнтами енергетичного, про­теїнового, мінерального та вітамінного живлення.

При організації годівлі свиней розрізняють такі види комбікормів як комбікорм для поросят до 6 кг, комбікорм для поросят 6-12 кг, комбікорм для поросят 12-20 кг, комбікорм для поросят 20-40 кг, комбікорм для молодняку свиней на відгодівлі 40-70 кг, комбікорм для молодняку свиней на відгодівлі 71-120 кг, комбікорм для свиноматок холостих і першого періоду поросності, комбікорм для свиноматок другого періоду поросності і підсисних.

Комбікорм для поросят до 6 кг і 6-12 кг (пре-стартер) - комбікорм для поросят-сисунів. Призначення пре-стартерів привчити тварин до поїдання цих кормів. До складу включені високоцінні, легкорозчинні і перетравні корми.

Комбікорм для поросят 12-20 кг (стартер) - комбікорм для поросят у перші дні і тижні після відлучення від свиноматок. Включені легкоперетравні корми, збагачені біологічно активними речовинами, сприяють більш швидкому і безболісному переходу до використання кормів, специфічних для конкретного виду тварин і птиці.

Комбікорм для поросят 20-40 кг (гроуер) - комбікорм для підростаючих тварин.

Комбікорм для молодняку свиней на відгодівлі 40-70 кг - комбікорм першого періоду відгодівлі (фінішер – 1).

Комбікорм для молодняку свиней на відгодівлі 71-120 кг – комбікорм другого періоду відгодівлі (фінішер – 2).

. Комбікорм для свиноматок холостих і першого періоду поросності – комбікорм для холостих свиноматок і поросних в перші 84 дні поросності.

Комбікорм для свиноматок другого періоду поросності і підсисних – комбікорм для свиноматок в останні 30 днів поросності і підсисних.

Комбікорми - концентрати згодовують як доповнювачі до основного раціону з грубих, соковитих, зелених або інших видів кормів. Склад і поживність таких кормів розраховують залежно від поживної цінності і структури раціону. Вони містять концентровані корми, а також мінеральні солі, вітамінні препарати і інші біологічно активні речовини. Використовуються при концентратно-коренеплідному, концентратно-картопляному і концентратно-трав’янистому типах годівлі свиней.

Білково-вітамінні (БВД) добавки одержують змішуванням згідно з рецептами, сировини рослинного і тваринного походження, вітамінів, амінокислот, солей макро- і мікроелементів тощо.

Призначаються для балансування раціонів або збагачення комбікормів місцевого виробника. Залежно від вмісту в добавках протеїну, біологічно активних речовин і потреби в цих речовинах тварин різних видів, повновікових і виробничих груп білково-вітамінні добавки вводять у зернові суміші в кількості від 5 до 30 % від маси. Згодовувати БВД (БВМД) у чистому вигляді неприпустимо.

При організації годівлі свиней розрізняють такі види білково-вітамінних добавок як білково-вітамінна добавка для поросят до 6 кг, білково-вітамінна добавка для поросят 6-12 кг, білково-вітамінна добавка для поросят 12-20 кг, білково-вітамінна добавка для поросят 20-40 кг, білково-вітамінна добавка для молодняку свиней на відгодівлі 40-70 кг, білково-вітамінна добавка для молодняку свиней на відгодівлі 71-120 кг, білково-вітамінна добавка для свиноматок холостих і першого періоду поросності, білково-вітамінна добавка для свиноматок другого періоду поросності і підсисних.

Рекомендована норма введення білково-вітамінної добавки до складу раціонів для поросят групи 6-12 кг – 30 %, для поросят 12-20 кг – 25 %, для поросят 20-40 кг – 20 %, для молодняку свиней на відгодівлі 40-70 кг – 17,5 %, для молодняку свиней на відгодівлі 71-120 кг – 15 %, для свиноматок холостих і першого періоду поросності 15 % і для свиноматок другого періоду поросності і підсисних – 20 %.

Премікс - однорідна суміш подрібнених до необхідних розмірів мікродобавок і наповнювача, яка використовується для збагачення комбікормів і білково-вітамінних додатків.

Премікс у перекладі з латинської означає попередня суміш. Розрізняють такі попередні суміші: пре-премікси, премікси, білково-вітамінні добавки та білково-вітамінно-мінеральні добавки.

Пре-преміксами називають попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості до 0,5 %. Преміксами прийнято називати попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості від 0,5 до 5 %. Попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості 5-30 % називають концентратами, або як було прийнято раніше, - білково-вітамінними, або білково-вітамінно-мінеральними добавками (БВД або БВМД).

Премікси за складом поділяються на:

амінокислотні;

вітамінно-амінокислотні;

вітамінні;
мінеральні;

комплексні.

За своїм призначенням премікси поділяються на:

- продуктивні;

- профілактичні;

- лікувальні;

- лікувально-профілактичні.

Комбікорм спеціального призначення - комбікорм для поросят при ранньому відлученні, лікувальні та інші; готують і використовують лише за призначенням.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 159; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты