КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунок числа посадочних місць на ДП.Робоча площа ДП, як і зона розміщення посадочних місць на ДП, дорівнює загальній площі ДП за винятком площі крайового поля – вільної смуги вздовж периметру ДП, що передбачається для технологічних цілей, не займаної рисунком і навісними елементами. Ширина крайового поля є відстань від краю ДП до краю першого ряду посадочних місць (рис.6.5)..
Рис. 6.5. Крайове поле визначається трьома координатами: х - ширина крайового поля по осі X (однакова з лівою і з правого боку ДП); у1 - ширина крайового поля для з'єднувача по осі У (вздовж нижнього торця ДП); у2 - ширина крайового поля для розміщення контрольних гнізд вздовж верхнього торця ДП. Ширину крайового поля х з лівого і з правого краю приймають рівною: для штирових виводів х = 5 мм, для планарних виводів х =2,5 мм. Ширину крайового поля по осі Y за відсутності контрольних гнізд приймають у2 = 2,5 мм, а за наявності їх у2 = 12,5 мм. Розмір крайового поля у1 вибирають із таблиці залежно від типу вибраного з'єднувача Розрахунок числа посадочних місць виконують за формулою: , n - число посадочних місць при односторонньому розміщенні; nх - число посадочних місць в одному ряду (округляється до цілого числа у бік зменшення); ny - число посадочних місць (округляється до цілого числа у бік зменшення); Lх, LУ - розміри ДП по осях X і Y; lХ, lУ - розміри посадочного місця по осях X і У (табл.); tх, tу - крок установки по осях X і Y; x; - ширина крайового поля по X; y1 у2 - ширина крайового поля для з'єднувачів і контрольних гнізд.
Послідовність основних операцій виготовлення друкованої плати комбінованим позитивним методом: а - заготовка з фольгованого діелектрика; б - нанесення фоторезистивного друкованого рисунку; в - нанесення лакової сорочки; г - свердління монтажних і перехідних отворів; д - хімічне міднення; е - видалення лакової сорочки; ж- гальванічне міднення; з - нанесення захисного покриття; і - видалення фоторезисту; к - травлення друкованого малюнка; л-паяння виводів ЕРЕ і лакування плати
Послідовність основних операцій виготовлення друкованої плати хімічним негативним методом: а - заготовка з фольгованого діелектрика; б-нанесення фоторезистивного друкованого рисунку; в - травлення друкованого рисунку; г - видалення фоторезисту; д – механічна обробка монтажних отворів; е - нанесення лакової (епоксидної) маски; ж - лудіння контактних площадок; з - паяння виводів ЕРЕ. Субтрактивний метод виготовлення ДП – базується на вибірковому травленні мідної фольги, наклеєної на поверхню діелектрика. Етапи технологічного процесу представлені нижче.
|