КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Інгібітори карбоангідразиЗменшують ВТ за рахунок зменшення продукції ВОР шляхом пригнічення активності карбоангідрази, яка міститься в відростках війчатого тіла.
Фармакотерапевтична група:S01EC04 - антиглаукомні препарати та міотики. Інгібітори карбоангідрази. Основна фармакотерапевтична дія:інгібітор карбоангідрази ІІ (КА-ІІ), домінуючого ізоферменту ока, виявленого в багатьох тканинах організму людини, в тому числі і в тканинах ока; вона каталізує оборотну реакцію гідратації двооксиду вуглецю та дегідратації вугільної кислоти; пригнічення КА у процесах, які відбуваються у циліарному тілі ока, знижує виділення внутрішньоочної рідини, головним чином, сповільнюючи утворення іонів бікарбонату з наступним зменшенням транспорту натрію та рідини; в результаті відбувається зниження внутрішньоочного тиску, який є головним фактором ризику в патогенезі ураження очного нерва та глаукоматозної втрати поля зору. Показання для застосування ЛЗ: зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при очній гіпертензії та відкритокутовій глаукомі, як монотерапія для пацієнтів, нечутливих до бета-блокаторів, або для пацієнтів, яким бета-блокатори протипоказані, або як додаткова терапія при застосуванні бета-блокаторів БНФ Спосіб застосування та дози ЛЗ:доза складає 1 крап. в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 2 р/добу; у деяких пацієнтів можливо досягнути кращих результатів при закапуванні 1 крап. 3 р/добу БНФ Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:затуманення зору, дискомфорт в очах (тимчасова печія або поколювання після закапування), відчуття стороннього тіла та очна гіперемія; рідко - сухість в оці, біль в очах, виділення з ока, свербіж, кератит, блефарит, кон’юнктивіт, утворення кірочки по краях повік, відчуття липкості, сльозотеча, втома очей, кератопатія, кон’юнктивальні фолікули та аномальний зір: системні ефекти - зміна смаку (гіркий або незвичний смак у роті після закапування), вона ймовірно викликана проникненням очних крапель в носоглотку через носослізний канал; вплив на ШКТ (сухість у роті, нудота та диспепсія); реакції гіперчутливості (дерматит); вплив на нервову систему (головний біль); парестезія, що характеризується відчуттям оніміння та поколювання в кінцівках, депресія та запаморочення; вплив на дихальну систему (риніт, задишка, фарингіт, бронхіт, носова кровотеча та кровохаркання); шлунково-кишкові, нервові, гематологічні, ниркові та метаболічні побічні ефекти. Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату та сульфонамідів; г. ниркова недостатність; гіперхлоремічний ацидоз. Форми випуску ЛЗ:краплі очні, 10 мг/мл по 5 мл у фл.-крапельницях Торгова назва:
|