КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Препарати простагландинів
Фармакотерапевтична група:S01EE01 – засоби, що застосовують в офтальмології. Основна фармакотерапевтична дія:аналог простагландину F2a, є селективним агоністом рецептора простаноїду FР, який знижує внутрішньоочний тиск шляхом збільшення відтоку водянистої вологи. Основний механізм дії спрямований на збільшення увеосклерального відтоку; практично не впливає на внутрішньоочний кровоплин, якщо його застосовувати у терапевтичній дозі. Показання для застосування ЛЗ:зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у хворих з відкритокутовою глаукомою та підвищеним офтальмотонусом БНФ Спосіб застосування та дози ЛЗ:вводити по 1 крап. у кожне уражене око 1 р/добу ввечері; оптимальний ефект досягається у тому разі, коли крап. вводити ввечері; якщо була пропущена доза, то в подальшому слід продовжувати лікування і вводити наступну дозу як звичайно; частота введення не повинна перевищувати 1 р/добу, оскільки встановлено, що при частішому введенні ефективність препарату відносно його впливу на внутрішньоочний тиск знижується. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:відчуття стороннього тіла в оці, гіперемія кон’юнктиви, гіперпігментація райдужки; рідко - транзиторні точкові епітеліальні ерозії, шкірний висип, подразнення ока, макулярний набряк. Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату, макулярний набряк, афакія. Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,005 % по 2,5 мл у фл.; Торгова назва:
Фармакотерапевтична група:S01EЕ04 – засоби, що застосовують в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Основна фармакотерапевтична дія:аналог F2a простагландину, є його повним агоністом, який має високу селективність та високий ступінь спорідненості з FP рецепторами простагландину, знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини; зниження внутрішньоочного тиску починається ч/з 2 год після введення препарату, а максимальний ефект досягається ч/з 12 год; гіпотензивна дія зберігається протягом як мінімум 24 год; точний механізм дії, завдяки якому травопрост знижує ВТ, не цілком вивчений; як і при застосуванні інших аналогів простагландинів, травопрост здатний збільшувати увеосклеральний відтік. Показання для застосування ЛЗ:для зниження підвищеного ВТ у хворих на очну гіпертензію або відкритокутову глаукому БНФ Спосіб застосування та дози ЛЗ:по 1 крап. в кон’юнктивальний мішок ураженого ока 1 р/добу; оптимальний ефект досягається при введенні дози ввечері БНФ Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:почервоніння , біль, запалення внутрішньої частини ока, подразнення, виділення з ока, чутливість до світла, затуманення, погіршення зору або відхилення від норми, сухість очей, свербіж, сльозотеча, аномальна чутливість очей, порушення з боку повік: подразнення, свербіж, припухлість або утворення лусочок по краях повік, знебарвлення, посилення або зниження росту вій та їх кількості, зміна кольору райдужної оболонки. головний біль, потемніння шкіри навколо очей, БА, задишка, коливання АТ, нерегулярне серцебиття, вірусна інфекція, кашель, загальна слабкість, посилення симптомів алергії, подразнення горла, закладений ніс, зміни голосу, дискомфорт у шлунку або кишечнику Протипоказання до застосування ЛЗ:підвищена чутливість до препарату. Форми випуску ЛЗ:краплі очні, 40 мкг/мл по 2,5 мл. Торгова назва:
|