КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Оформлення вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення
4.1. Для забезпечення лікувально-діагностичного процесу або проведення наукових досліджень лікувально-профілактичні заклади або науково-дослідні установи можуть отримувати лікарські засоби, вироби медичного призначення з аптек та аптечних складів (баз) на вимогу-замовлення, яка містить інформацію про замовника (реквізити), його довірену особу, дату, торгову назву лікарського засобу, одиницю виміру, кількість упаковок замовлених та відпущених тощо.
(пункт 4.1 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я України від 04.07.2006 р. N 440, від 30.01.2007 р. N 42)
4.2. При оформленні вимоги-замовлення для отримання з аптек та аптечних складів (баз) лікарських засобів, виробів медичного призначення вона завіряється кутовим штампом, круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу або науково-дослідної установи, або суб'єкта господарювання, що провадить діяльність, пов'язану з медичною практикою, підписом керівника закладу (науково-дослідної установи) або його заступника з лікувальної частини.
(пункт 4.2 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30.01.2007 р. N 42)
4.3. У вимозі-замовленні вказують торгову назву лікарського засобу, дозування, форму випуску (Табл., ампули тощо), вид упаковки (коробки, флакони, туби тощо), загальну кількість.
(пункт 4.3 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.07.2006 р. N 440)
4.4. Вимоги-замовлення на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, лікарські засоби для наркозу, лікарські засоби, які належать до фармакологічних груп, що наведені в додатку 5, та лікарські засоби, наведені в таблиці п. 1.22 цих Правил, виписуються на окремих бланках вимог-замовлень для кожної групи препаратів.
4.5. Вимоги-замовлення виписуються у трьох примірниках, а на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, вимоги-замовлення виписуються у чотирьох примірниках.
В аптеці (аптечному складі/базі) залишається один примірник вимоги-замовлення, крім вимоги-замовлення на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку і залишаються у двох примірниках.
Заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення
| Ю. В. Підпружников
|
Додаток 1 до Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення
|
Прізвище, ім'я та по батькові і вік хворого ___________________________________________________________________________
Адреса хворого або номер медичної карти амбулаторного хворого ________________________________________________________________
Назва та кількість виписаних лікарських засобів ______________________________________________________________________________
Номер рецепта ____________ "___" ____________ 20__ р. (дата виписки рецепта)
лінія відриву
...........................................................................................…............................................................................
Форма рецептурного бланка N 1 (ф-1) для виписування лікарських засобів і виробів медичного призначення, що відпускаються за повну вартість, безоплатно, з оплатою 50 % і таких, що підлягають предметно-кількісному обліку
Назва закладу* Код закладу за ЗКУД (штамп закладу) Код закладу за ЗКПО Медична документація ф-1
_____________________________________________________________________________________
Номер рецепта ______
РЕЦЕПТ "___" ____________ 20__ р. (дорослий, дитячий - потрібне підкреслити) (дата виписки рецепта) _____________________________________________________________________________________ За повну вартість Безоплатно Оплата 50 % _____________________________________________________________________________________
Прізвище, ім'я та по батькові і вік хворого ___________________________________________________________________________
Адреса хворого або номер медичної карти амбулаторного хворого _________________________________________________________________
Прізвище, ім'я та по батькові лікаря ________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ I Rp: I I ______________________________________________________________________________________ I Rp: I I ______________________________________________________________________________________ I Rp: I I ______________________________________________________________________________________ Підпис та особиста печатка лікаря (розбірливо) М. П.
Рецепт дійсний протягом 1 місяця печатка лікувально-профілактичного закладу
_____________________________________________________________________________________ Пам'ятка лікарю (друкується на зворотному боці рецептурного бланка)
Код лікувально-профілактичного закладу друкується друкарським способом або ставиться штамп.
Рецепт виписується латинською мовою, розбірливо, чітко, чорнилом або кульковою ручкою, виправлення забороняються.
На одному рецептурному бланку виписується: одне найменування лікарського засобу, що вміщує отруйні або наркотичні лікарські засоби, або 1 - 3 найменування інших лікарських засобів.
Дозволяються тільки прийняті правилами скорочення позначень.
Тверді і сипучі речовини в грамах (0,01; 0,5; 1,0), рідкі - в мілілітрах, грамах і краплях.
Спосіб вживання пишеться державною мовою відповідно до Закону України "Про мови в Українській РСР", забороняється обмежуватись загальними вказівками: "Внутрішнє", "Зовнішнє", "Відомо" і т. ін.
___________________________ Штамп аптеки ___________________________ __________________________ N лікарської форми індивідуального виготовлення Перевірив Відпустив ___________________________________________________________ Прийняв Виготовив
|
____________ *) Лікарі, які займаються приватною медичною практикою, у верхньому лівому куті зазначають свою адресу, номер ліцензії.
**) Забороняється нанесення на рецептурний бланк будь-якої інформації (у тому числі й рекламної), за винятком номера страхового поліса (за необхідності).
Заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення
| Ю. В. Підпружников
| (додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я України від 04.07.2006 р. N 440, від 30.01.2007 р. N 42)
|