Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаКонструктивні правила-рекомендації щодо роз’вязання конфліктів
Читайте также:
  1. Види конфліктів
  2. Глобалізація та соціо-економічні аспекти сучасних міжнародних конфліктів.
  3. ГРУПИ КОРПОРАТИВНИХ КОНФЛІКТІВ
  4. Методи регулювання конфліктів
  5. Міжособисті стилі розв'язання конфліктів.
  6. Можна виокремити ще ознаки, які визначають значущість, спрямованість конфліктів, характер їхнього вирішення.
  7. ОПИС МОДУЛІВ Розв'язання конфліктів
  8. Основні завдання профілактичної роботи в аспекті попередження конфліктів.
  9. Основні методи та прийоми запобігання виникненню та ескалації конфліктів.

 

Нижчеперелічені правила сформульовані з метою, допомогти учасникам конфлікту знайти вихід з конфлікту:

Правило 1. Якщо виникає конфлікт, то не піддавайтеся емоціям, і не поспішаєте його форсувати (конфликтуйте не поспішаючи).

Правило 2. Аналізуючи конфліктну ситуацію, шукайте причину і не "зацикливайтися" на самому факті конфлікту.

Правило 3. Думкою програвайте всі "позитивні" і "негативні" моменти тих чи інших варіантів розвитку конфлікту.

Правило 4. Не прагнить "зам'яти" конфлікт, а доведіть його до логічного кінця (якщо, звичайно, переконані у своїй правоті і твердо вірите, що вас зрозуміють і підтримають у колективі).

Правило 5. Не конфликтуйте по дрібницях!

Оскільки в колективі завжди працюють люди з неоднаковими ціннісними ориентациями, то їхні інтереси і мотиви також різноманітні. Часом буває, що стиль і способи керування керівника цілком задовольнити устремління всіх членів колективу не можуть. Однак володіння мистецтвом ефективного розв’язання конфліктів, як правило, є джерелом розвитку колективу і підвищення ефективності і якості його роботи.

Правило 6 (універсальне правило високоморального взаємини людей) – не надходь стосовно іншим так, як ти не хотів би, щоб вони надходили стосовно тебе. Суть даного правила полягає в тому, що важливо завжди, а особливо в ситуації пошуку виходу з конфлікту, уміти зберегти в собі об'єктивність і бачити в конфліктуючому колезі, насамперед, людини.

Правило 7 – дайте людям відчути свою значимість. Дійсно, людям властиво відчувати свою значимість і непогрішність. Тому не загострюйте увагу на недоліках супротивників, а знайдіть у них ті якості, ті вчинки, що хоч у якомусь ступені характеризували б їх з позитивної сторони. Тим самим ви перекинете "місток" від конфронтації до примирення. Визнаючи достоїнства своїх супротивників, ви вже цим самої робите крок назустріч до примирення і розв’язання конфлікту. Це, природно, не виходить, що варто закрити ока на недоліки, недогляди в роботі, а варто лише мати на увазі, що якщо акцентувати увага на промахах, помилках своїх супротивників, то це значить загнати в тупик насамперед самого себе. Якщо вам вистачить сили волі знайти і привселюдно визнати у своєму супротивнику хоч щось гарне, гідне уваги, то ви маєте шанс вийти з конфліктної ситуації досить мирно. Є надія, що протилежна сторона також викине білий прапор примирення.Правило 8 – чітке визначите свої мети. Проблема цілей у вирішенні конфлікту – це проблема їхньої ясності. Тому, вирішуючи той чи інший конфлікт, прагніть до конкретизації цілей, що ви собі ставите. Буває, що ви висуваєте не реальні, а ще гірше - помилкові цілі. Це стає зрозумілим, якщо провести їхній елементарний аналіз. Наприклад, ви поставили своєю метою домогтися за будь-яку ціну підвищення заробітної плати, і на цій основі вступили в конфлікт зі своїм безпосереднім керівником. Ціль може бути не досягнута не по якій-небудь суб'єктивній причині, а внаслідок більш глибоких об'єктивних причин: спаду виробництва і відсутності можливості підвищення посадового окладу не тільки вам, але і вашим колегам.

Чи інший приклад. Вас втягли в конфліктну ситуацію усупереч вашим бажанням і намірам. І, зрозумівши це, ви повинні зосередитися на одній - єдиній меті: як з найменшими утратами вийти з конфлікту, не збільшуючи його.

Правило 9 – хто робить перший крок до примирення, той виграє. При цьому використовуйте прийом доброго слова, що додає нам сили, а іноді і розв’язує конфліктну ситуацію. Наприклад: "Останнім часом я всі частіше ловлю себе на думці, що я не правий"; "И як вам удається так чарівно виглядати ..."; "Яка красива кофточка! Вона вам так йде"; "Учора я бачив вашу дочку, ви можете пишатися такою красунею!"; "Мені незрозуміло, куди дивляться чоловіка нашого відділу?"; "Учора я розмовляв по телефону з вашим сином, він у вас просто дипломат"; "Я вас розумію, усі творчі натури - люди непрості і найчастіше конфліктні"; "Людям творчим і неординарної зрозуміти один одного не так-те просто!".
Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 15; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты