Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Тема III: Антична філософія (8 год.).




1. Поняття античної філософії та її суттєві особливості. Умови та чинники виникнення античної філософії, етапи її становлення та розвитку.

2. “Початок” античної філософії: мілетська школа, її проблематика та логіко-гносеологічне значення.

3. Логіка розвитку філософської проблематики в натурфілософських («фізичних») школах Стародавньої Греції: мілетці-піфагорійці-Геракліт; від Геракліта до Анаксагора.

4. Загальна оцінка натурфілософських шкіл давньогрецької філософії. Значення ідейної спадщини «фізиків» Стародавньої Греції для розвитку європейської філософії та науки.

5. Софісти: їх місце у розвитку філософської думки. Сократівський «перпендикуляр» до попереднього розвитку античної філософії. Сократ як уособлення філософії. Уроки життя і творчості Сократа, його основні ідеї та їх оцінка в подальшій філософії.

6. Висока класика: Платон і академіки, Платон і платонізм. Аристотель і перипатетики. Історична доля філософської спадщини Платона і Аристотеля.

7. Заключний цикл в розвитку античної філософії, загальна характеристика та проблематика провідних шкіл: епікуреїзм, стоїцизм, скептицизм, неоплатонізм, неопіфагореїзм, олександрійська школа.

8. Місце античної філософії в розвитку античної культури. Значення античної філософії для розвитку європейської цивілізації. Вплив античної філософії на розвиток суспільної думки в Україні.


ЛІТЕРАТУРА

· Антология мировой философии. В 4-х т.Т.1., часть1 / Сост. и автор вступ. ст. В.В.Соколов. - М., 1970. – (АН СССР. Ин-т философии. «Философ. наследие»).

· Гомперц Т. Греческие мыслители / Теодор Гомперц. – Мн., 1999.

· Диоген Лаэртский. О жизни, учениях и изречениях знаменитых философов / Диоген Лаэртский. Общ. ред и вступ. ст. А.Ф.Лосева. - М., 1979. - (Филос. наследие).

· Кондзьолка В.В. Нариси історії античної філософії / Кондзьолка В.В.. - Львів, 1993.

· Конрад М. Нарис історії стародавньої філософії: Підр. для студентів ВНЗ / М.Конрад. - Львів, 2003.

· Лосев А.Ф. История античной эстетики., т. I-II / А.Ф.Лосев. – М., .1971 – 1972.

· Петрушенко В.Л. Філософія: Підручник / В.Л.Петрушенко. – Львів, 2010.

· Целер Э. Очерк истории греческой философии / Эдуард Целер. Пер. С.Л.Франк. – СПб., 1996.

· Чанышев А.Н. Курс лекций по древней и средневековой философии / А.Н.Чанышев. - М., 1991.

 

Тема IV. Філософія середньовіччя (4 год.).

1. Радикальні зміни в світоглядних орієнтирах при переході від античності до середньовіччя. Загальна характеристика середньовіччя в сучасній науці.

2. Місце філософії в духовному житті середньовічної Європи, її суттєві особливості та провідні функції. Етапи розвитку середньовічної філософії.

3. Роль патристики в формуванні середньовічного світобачення. Особливості східної та західної патристики. Проблематика християнської патристики.

4. Схоластика та містика як провідні напрямки середньовічної філософії: етапи розвитку, ідеї, представники, історична еволюція проблематики. Впливи арабської філософії та наукової думки на християнську філософію і теологію.

5. Місце середньовічної філософії та культури в розвитку європейської цивілізації.

ЛІТЕРАТУРА

· Антология мировой философии. В 4-х т. Т.1., часть 2 / Сост. и автор вступ. ст. В.В.Соколов. - М., 1970. – (АН СССР. Ин-т философии. «Философ. наследие»).

· Антология средневековой мысли (Теология и философия европейского Средневековья): В 2-х т. / Под ред. С.С.Неретиной; Сост. С.С.Неретиной, Л.В.Бурлака. – СПб., 2001 – 2002.

· Абеляр П. Теологические трактаты / Пьер Абеляр. Пер. с лат. – М., 1995.

· Амман А. Путь отцов. Краткое введение в патристику / Амман А. -М., 1994.

· Жильсон Э. Философ и теология / Этьен Жильсон. Пер. с франц. К.Демидова. – М., 1993.

· Жильсон Э. Философия в Средние века: от истоков патристики до конца XIV века / Этьен Жильсон. Пер. с франц. – М., 2004.

· Кондзьолка В. Історія середньовічної філософії / В.В.Кондзьолка. – Львів, 2001.

· Майоров Г.Г. Формирование средневековой философии / Г.Г.Майоров. – М., 1977.

· Мистическое богословие / Сост. Л.Лутковский. – К., 1990.

· Петрушенко В.Л. Філософія: Підручник / В.Петрушенко. – Львів, 2010.

· Соколов В.В. Средневековая философия / В.В.Соколов. – М., 1979. (2-е вид. – М., 2001).

· Суини М. Лекции по средневековой философии. – Выпуск 1. Средневековая христианская философия Запада / Суини М. Пер. с англ. А.К.Лявданского. – М., 2001.

· Чанышев А.Н. Курс лекций по древней и средневековой философии / А.Н.Чанышев. -М.,1991.

· Штёкль А. История средневековой философии / Альберт Штёкль. – СПб., 1996.

· Gilson E. Historia filosolii chrzescijanskiej w wiekach Srednich / Gilson E. -Warszawa., 1987.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 62; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты