Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Тема 15. Сучасні технологічні методи оптимізації маркетингової діяльності




1. Методи просування сайтів.

2. Оптимізація пошукових машин.

3. Сучасні методи Інтернет-реклами.

Просування в пошукових машинах є одним з найбільш ефективних і низьковитратних засобів залучення цільової аудиторії. Пошуковики, які становлять на сьогоднішній день один з найбільш затребуваних Інтернет-сервісів, роблять серйозний вплив на бізнес. За статистикою, користувачі рідко заходять навіть на другу сторінку результатів пошуку, тому, чим вище розташований сайт, тім більше відвідувачів він залучити. Це призводить до прагнення маніпулювати результатами, які розглядаються та аналізуються найбільш популярними пошуковими машинами. З іншого боку, популярність пошуковика безпосередньо залежить від того, наскільки релевантні посилання він видає. Відповідно, чим досконалішим є механізм пошуку, тім популярніша машина й тім витонченішими стають способи просування сайтів.

Оптимізація пошукових машин спрямована на підвищення лояльності пошукових машин в Інтернет ресурсі, що дозволяє користувачам знайти в Internet-мережі саме потрібні товари та послуги, а це призводить до більш ефективного розвитку бізнесу. Оптимізація сайтів - це комплекс заходів щодо поліпшення "читабельності" web-сайтів роботами пошукових машин. Добре спроектований web-сайт - це не тільки красивий, унікальний дизайн та висока функціональність. Гарний сайт - це ще й сайт, який буде зручний для роботів пошукових машин. Більшість інтернет-маркетологів називають пошукові системи як найбільш ефективний засіб просування сайту. Саме з пошукачів приходить левова частка нових відвідувачів навіть коли інтернет-ресурс не проводить активну рекламну політику.

Перевагами цього способу є таки: дешевизна, залучення цільової аудиторії, забезпечення постійного припливу нових відвідувачів.

Недоліками методу є: повільність пошукачів; складність оптимізації; постійна зміна алгоритмів сортування результатів; необхідність регулярно відстежувати свої позиції й, у разі їх погіршення, вживати адекватні заходи; обсяг сайту; зайве фокусування на пошуковиках.

Просування сайту в пошукових системах, SEO-оптимізація, вважається одним з найменш витратних способів залучення вхідного трафіку - дешевше, ніж контекст і розміщення на товарних майданчиках (витрати на залучення клієнта в 2-3 рази нижче).

Пошукова оптимізація або Search Engine Optimization (SEO) це процес підвищення обсягу та якості трафіку на сайт з пошукових систем за результатами пошуку. Пошукова оптимізація включає наступні види обов'язкових робіт: - процес корегування HTML-коду, - текстового наповнення, структури сайту, - контролю зовнішніх чинників популярності для відповідності вимогам алгоритмів пошукових систем, з метою підвищення позицій сайту за результатами пошуку в пошукових системах по певних запитах користувачів. Чим вище позиція сайту за результатами пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів перейде на нього з пошукових систем. Пошукова система враховує наступні параметри сайту при обчисленні його ступеню відповідності введеному запиту (релевантності): частоту ключових слів (складні алгоритми сучасних пошукачів дозволяють проводити семантичний аналіз тексту, щоб відсіяти пошуковий спам, коли ключове слово зустрічається дуже часто (більше 7-8 відсотків від всього вмісту), або занадто рідко (1-3%) на сторінці, оптимальна щільність ключових слів: 5-7% від текстового вмісту веб-сторінки, при цьому ключові слова (фрази) повинні зустрічатися в тексті як мінімум 3-4 рази); індекс цитування сайту, або кількість веб-ресурсів, що посилаються на даний сайт; посилання з сайтів схожої тематики.

Методи оптимізації можна умовно розділити на три класи: "Біла оптимізація", "Сіра оптимізація", "Чорна оптимізація".

Біла оптимізація - пошукова оптимізація (підстроювання коду, тексту та інших параметрів сайту під алгоритми пошукових систем з метою підняття їх позицій у видачі) без застосування заборонених і несумлінних методів (користуються сьогодні близько 20% оптимізаторів).

Під сірою оптимізацією (SEO) розуміється, що вебмайстер, який займається просуванням ресурсу так чи інакше зачіпає методи, заборонені пошуковими системами - наприклад, використовує лінкатори, взаємний обмін посиланнями, купує посилання з інших ресурсів, бере долю в автоматичній накрутці лічильників і т.п. Також до сірих методів відноситься перенасичення тексту ключовими словами в збиток його читабельності, агрегація стороннього контента (тобто крадіжка) тощо. (Користуються 60%)

Чорна оптимізація зазвичай представляється як використання дорвеїв - сторінок і ресурсів, створених (часто автоматично) спеціально для роботів пошукових систем. За теорією людина не повинна читати текст, який розміщений на дорвеї, оскільки він є безглуздим набором ключових слів, які використовуються в можливих пошукових запитах. Як правило, дорвеї розраховані на залучення з пошукових систем відвідувачів, які використовують у пошуку досить рідкісні пошукові запити.

SMO (Social Media Optimization) - оптимізація для соціальних систем (Rohit Bhargava, 2006). Основна ідея - змінити сайт так, щоб на нього посилалися частіше, цитували в соціальних мережах, тематичних постах блогів, подкастах і форумах. SMO - внутрішня оптимізація сайту, але не для пошукових роботів, а для соціальних спільнот, блогів, технічна робота над перетворенням контенту, створенням додаткових елементів інтерфейсу сайту.

SMM (social media marketing) - просування в соціальних мережах, блогах, форумах, PR свого сайту в інтернеті.

Портатор-п'явка - інструмент, що дозволяє переміщати щось з однієї точки Інтернет-простору в іншу. Семантично - п'явка присмоктується до якого- небудь великого і солідного ресурсу, і портируют у собі всі новини з тієї чи іншої тематики, що з'являються в похідному ресурсі.

RSS або Rich Site Syndication (збагачена зведення сайту) - це файли типу XML-форматів, призначені для опису стрічок новин, анонсів статей, змін у блогах і т.п. Інформація у форматі RSS може бути зібрана, оброблена й представлена користувачеві в зручному для нього вигляді спеціальними програмами-агрегаторами. RSS фіди - містять у собі заголовок, інформацію про час створення повідомлення, опис повідомлення, посилання на інформацію, опубліковану на блозі. При додаванні нової інформації на стрічках новин користувач обов'язково про це сповіщається. RSS дозволяє видавцям представляти контент шляхом розповсюдження списку гіперпосилань. Зазвичай за допомогою RSS дається короткий опис нової інформації, що з'явилася на сайті, і посилання на її повну версію.

Контекстна реклама - тип розміщення інтернет-реклами, в основі якої лежить принцип відповідності змісту рекламного матеріалу змісту інтернет-сторінки, на якій розміщується цей матеріал. При цьому за характером рекламний матеріал може бути текстовим оголошенням або рекламним банером; за допомогою цієї реклами рекламодавець може показувати оголошення тільки самому зацікавленій сегменту своєї цільової аудиторії.

Банерна реклама - один з переважаючих форматів інтернет-реклами. Являє собою графічне зображення, аналогічне рекламній картинці в журналі, але яку може містити анімовані й відео елементи, а також є гіперпосиланням на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією; при натисканні на банер зацікавлені люди переходять на сайт; банерна реклама служити для залучення потенційних клієнтів або для формування іміджу.

Вірусній маркетинг - один з найбільш затребуваних інструментів маркетингу в соціальних мережах. Стратегія вірусного маркетингу полягає в створенні й широкомасштабному поширенні максимально цікавого для користувача контента. Основна переваги вірусного маркетингу полягає в тому, що розповсюдженням рекламної інформації займаються самі користувачі.

Прихований маркетинг - ефективний і один з найбільш затребуваних інструментів інтернет-PR; ведення керованих обговорень на форумах, в основі яких інформація про товар / послугу / сервіс, новини або інша інформація, що пов'язана з діяльністю компанії. При цьому, учасники форуму розцінюють цю інформацію як незалежну рекомендацію з боку інших учасників.

Питання до теми.

1. Переваги пошукових систем, як засобу просування сайтів.

2. Недоліки та ризики пошукових систем у просуванні сайтів

3. Характеристики SEO-оптимізації.

4. Проаналізуйте ризики та переваги класів щодо методів оптимізації.

5. Передумови та перспективи SMO та SMM.

6. Етичні проблеми використання вірусного та прихованого маркетингу.

7. Аналіз впливу фінансової кризи на тренди Інтернет-реклами.

8. Наведіть практичні приклади використання просування сайтів.

9. Проаналізуйте декілька сайтів щодо стратегії їх просування.

Завдання за темою.

1. Проаналізуйте тенденції розвитку методів оптимізації сайтів в Україні

2. Проаналізуйте методів просування у Інтернет сайту нововведення.

3. Надайте рекомендації щодо вдосконалення його контенту, дизайну та методів просування у Інтернет.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 73; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты