КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методика виконання завданняНаприклад: Визначте напругу на виході схеми 3 (к) при Ес = 25 В; U' = 9 В; U0 = 3 В; Uпор = 4 В, якщо Uвх1 = 9 В; Uвх2 = 3 В. Розв’язання: Оскільки Uвх1 > Uпор, ключ на транзисторі VT1 – відкритий і потенціал на його виході – низький, тобто Uвих1 = U 0 = 3 В. Якщо Uвх2 < Uпор, ключ на транзисторі VT2 – замкнений, але оскільки він зашунтований через VT1, то і Uвих2 = U 0. Отже, напруга на виході елемента у заданому режимі: Uвих = U 0 = 3 В. Визначаємо тип логічної функції, реалізованої кожним із заданих відповідно до варіанта логічним елементом. Для цього необхідно прослідкувати за зміною потенціалу на виході елемента при зміні рівнів вхідних сигналів по кожному із входів. Скласти таблицю істинності та записати логічну функцію словесно й у вигляді алгебраїчного виразу, та навести умовне позначення цього елемента. Наприклад: 3І-НІ, . Таблиця істинності та умовне позначення елемента мають вигляд:
Для правильного впорядкування логічної функції елемента необхідно пам'ятати, що для позитивної логіка високий рівень сигналу відповідає "1", низький - "0", а для негативної – навпаки.
|