Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Докази і доказування




 

Найважливішим елементом кримінального провадження є докази, а завданням сторін кримінального провадження – доказування.

Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Докази повинні бути належними, тобто доводити обставини (склад) кримінального правопорушення і допустимими, тобто отриманими у відповідності до законодавства.

ВАЖЛИВО

Значна частина доказів виникає на початковому етапі реагування на подію кримінального правопорушення, тому під час відповідних дій патрульні повинні дотримуватись законодавства. Недопустимими є докази, отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини: негідне поводження, порушення права на захист, неповідомлення про право не свідчити проти себе.

Патрульні не мають, за кількома винятками, повноважень на збирання і оцінку доказів, однак можуть їх сприймати і фіксувати. Крім того, патрульні можуть взаємодіяти із слідчими підрозділами правоохоронних органів. Винятки: обшук затриманої особи, огляд місця події до внесення заяви в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Доказуванню підлягають:[1]

- час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення;

- форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;

- вид і розмір завданої шкоди;

- обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого та інші.

Тобто, патрульний має мати на увазі, які обставини кримінального правопорушення, учасником якого вони можуть стати, мають значення для подальшого кримінального провадження. Процесуальні дії у провадженні повинні фіксуватись у протоколі.[2]

Заходи забезпечення кримінального провадження

З метою забезпечення дієвості кримінального провадження, можуть застосовуватись різні заходи забезпечення[3], зокрема тимчасове вилучення майна; затримання особи; запобіжні заходи.

Для неухильного дотримання законності і верховенства права, заходи забезпечення здійснюються майже виключно на підставі ухвали слідчого судді.

Запобіжними заходами є особисте зобов’язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою.

ЦІКАВО

Саме у сфері заходів забезпечення кримінального провадження, на думку правозахисників, стаються чимало порушень прав людини. Незаконні арешти і взяття під варту – серед найпопулярніших. Роль патрульних у забезпеченні дотримання закону є, таким чином, дуже важливою.

 

Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити докази, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на учасників кримінального провадження;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.[4]


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 61; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты