Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Завдання ДФК, його значення як ф-ї управління.




Поняття і суть ДФК.

Контроль у широкому розумінні – це процес, який забезпечує відповідність функціонування керованого об’єкта прийнятим управлінським рішенням та спрямований на успішне досягнення поставлених цілей. Сутність к. полягає у здійсненні цілеспрямованого впливу на об’єкти управління, який передбачає систематичний нагляд, спостереження за їх д-тю, для виявлення відхилень від встановлених норм, правил, вимог чи завдань у процесі їх виконання.

ФК – це комплексна і цілеспрямована фінансово-правова д-ть органів ФК або їх підрозділів чи представників, а також осіб, уповноважених здійснювати контроль, що базується на положеннях чинного законодавства. ФК полягає у встановленні фактичного стану справ на підконтрольному об’єкті щодо його фін.-господ. д-ті і спрямований на забезпечення законності фін. дисципліни і раціональності в ході формування, розподілу, володіння, використання та відчуження активів з метою ефективності соц.-економічного розвитку усіх суб’єктів фін. відносин.

ДФК здійснюється відповідними органами і полягає у встановленні фактичного стану справ щодо дотримання вимог чинного законодавства на підконтрольному об’єкті, спрямований на забезпечення законності фін. дисципліни і раціональності в ході формування, розподілу, володіння, використання та відчуження активів, які належать державі, а також використання коштів, які залишаються у суб’єкта фін. правовідносин у зв’язку з наданими пільгами за платежами до бюджету, державних позабюджетних фондів та кредитів, отриманих під гарантію уряду України.

Основною метою ДФК є:

1) викриття на підконтрольному об’єкті порушень принципів законності, ефективності, доцільності і економії при формуванні і використанні державних фінансових та матеріальних ресурсів, відхилень від прийнятих норм, стандартів.

2) попередження фінансових правопорушень

3) притягнення винних до відповідальності, забезпечення відшкодування заподіяних збитків

4) вжиття заходів щодо запобігання таким правопорушенням у майбутньому

 

Завдання ДФК, його значення як ф-ї управління.

Завданням ДФК є забезпечення законності, ефективності фінансової дисципліни і раціональності в ході формування, розподілу, володіння, використання та відчуження активів, які належать державі.

Завдання:

1) виявлення фактичного стану справ об’єкта К.

2) порівняння його (стану) з нормативним відповідно до вимог чинного законодавства.

3) вироблення необхідних корегуючих заходів щодо виправлення допущених порушень законодавства і відшкодування завданого збитку.

4) профілактична робота для попередження юр. та фіз. ос. нормативно-правових актів України.

ДФК виконує 3 основні ф-ї:

1) профілактична

2) інформаційна

3) мобілізуюча

Значення ФК у:

1) твердженні, законності і демократії у суспільстві

2) попередженні правопорушень і зловживань

3) виявленні порушень і відхилень від вимог чинного законод-ва і обгрунтування рішень і дій для притягнення до відповідальності винних посадових осіб

4) захисті і збереженні власності

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 106; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты