КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
У чому відмінність ДФК від аудиторського контролю.ДФК здійснюється відповідними органами і полягає у встановленні фактичного стану справ щодо дотримання вимог чинного законодавства на підконтрольному об’єкті, спрямований на забезпечення законності фін. дисципліни і раціональності в ході формування, розподілу, володіння, використання та відчуження активів, які належать державі, а також використання коштів, які залишаються у суб’єкта фін. правовідносин у зв’язку з наданими пільгами за платежами до бюджету, державних позабюджетних фондів та кредитів, отриманих під гарантію уряду України. Основною метою ДФК є: 5) викриття на підконтрольному об’єкті порушень принципів законності, ефективності, доцільності і економії при формуванні і використанні державних фінансових та матеріальних ресурсів, відхилень від прийнятих норм, стандартів. 6) попередження фінансових правопорушень 7) притягнення винних до відповідальності, забезпечення відшкодування заподіяних збитків 8) вжиття заходів щодо запобігання таким правопорушенням у майбутньому Завданням ДФК є забезпечення законності, ефективності фінансової дисципліни і раціональності в ході формування, розподілу, володіння, використання та відчуження активів, які належать державі. Аудит – форма контролю, що є незалежною експертизою стану бухгалтерського обліку, фінансових звітів і балансів. Мета аудиту – підтвердити достовірність показників балансу і фінансової звітності, а також перевірити, чи ведеться бухгалтерський облік згідно з чинним в державі нормативно-правовим положенням. Аудит виконують незалежні аудиторські фірми чи особи, які здійснюють приватну підприємницьку діяльність і мають сертифікат і ліцензію на проведення аудиту, причому на платній основі за договорами з адміністрацією різних підприємницьких структур, які бажають одержати такі аудиторські послуги. Аудитор несе відповідальність перед зовнішніми споживачами його інформації щодо якості та обгрунтованості результатів коннтролю.
Контроль власника. Контроль власника: - внутрішньовідомчий - внутрішньогосподарський Внутрішньовідомчий проводиться Міністерствами, відомствами, організаціями держ. управління стосовно діяльності підвідомчих їм підприємств і організацій у формі тематичних перевірок і … Внутрішньогосподарський К здійснюється апаратом управління підприємницьких структур стосовно діяльності цехів, бригад, дільниць та ін підрозділів підприємств.
|