КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Завдання і напрями ревізії грошових коштів.Завдання ревізії: 1) дати оцінку стану збереження та використання грошових коштів, стану розрахунково-платіжної дисципліни по всіх видах розрахунків з дебіторами і кредиторами під-ва; 2) виявити порушення порядку здійснення готівкового та безготівкового обігу грошових і прирівняних до них коштів ревізованого під-ва; 3) установити правомірність, достовірність та економічну обґрунтованість операцій з надходження і використання грошових коштів, відображення цих операцій в обліку; 4) розробити заходи з реалізації матеріалів контролю стосовно усунення виявлених порушень, відшкодування збитків, заподіяних підприємству діями чи бездіяльністю відповідальних службових чи посадових осіб, і попередження зловживань і недоліків у подальшій роботі ревізованого підприємства. Напрями ревізії: 1. Контроль фактичної наявності касової готівкиі дотримання умов її збереження. 2. Документальний контроль касових операцій. 3. Методика контролю операцій по грошових коштах під-в на поточних і валютних рахунках, відкритих в установах банків. 4. Особливості перевірки грошових док-тів і ЦП. 5. Контроль розрахунків з підзвітними особами. 6. Контроль розрахунків з постачальниками за матеріальні цінності та послуги. 7. Контроль розрахунків з покупцями і замовниками. 8. Контроль розрахунків з іншими дебіторами і кредиторами. 9. Контроль розрахунків по претензіях та відшкодування матеріальної шкоди. 10. Контроль розрахунків по оплаті праці. 11. Контроль кредитних операцій. 12. Контроль розрахунків з бюджетом.
39. Напрями контролю і джерела ревізії грошових коштів. Джерела ревізії: 1) первинні документи: касові прибуткові та видаткові ордери, розрахунково-платіжні відомості, платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, чекові книжки, виписки установ банків з поточного та валютного рахунків підприємства, квитанції, поштові перекази, договори про матеріальну відповідальність, акти інвентаризацій каси і т. п.; 2) облікові реєстри: • журнал реєстрації касових прибуткових та видаткових ордерів; • журнал реєстрації платіжних доручень до банку; • Касова книга — журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів, звіти касира; • журнали-ордери №№ 1, 2, 3 і відповідні їм відомості; 3) звітність: баланс підприємства; 4) місце зберігання касової готівки (обладнання приміщення та устаткування каси). Напрями – див. питання 38.
40. Організація і методика контролю наявності касової готівки. Контроль кас. операцій починається з інв-ції кас. готівки, яка здійснюється в 1-й ревізії спец. комісією в складі ревізора, гол. бухгалтера під-ва чи його заступника та касира, і оформляється відповідним актом у 3 примірниках. Послідовність проведення ревізії: 1) ревізор з головним бухгалтером ревізованого підприємства пред'являють повноваження (наказ) на проведення інвентаризації каси касиру; 2) до початку перевірки касової готівки касир припиняє касові операції, складає касовий звіт на момент ревізії. До касового звіту включаються всі первинні документи про приймання в касу та видачу з неї грошових коштів, за винятком незакритих платіжних відомостей у дні виплати заробітної плати; 3) ревізор складає вступну частину акта інвентаризації касової та пропонує касиру дати розписку, передбачену формою акта інвентаризації, про те, що до початку інвентаризації всі прибуткові та видаткові касові документи на грошові кошти включено до звіту, усі грошові кошти, що надійшли в касу, оприбутковано, а видані з каси — списано у видаток; 4) ревізор повинен перевірити касовий звіт, завізувавши своїм підписом первинні документи до нього, аби уникнути можливої подальшої їх заміни; 5) касир пред'являє касову готівку. У разі необхідності складається опис грошей за номіналами купюр, їх кількістю та сумою з підрахунком загальної суми. Опис грошей у касі підписують усі члени інвентаризаційної комісії. До касової готівка включаються: наявні в касі гроші в національній та іноземній валютах, грошові документи та інші прирівняні до них цінності, фактично виплачена заробітна плата по незакритих платіжних відомостях на момент проведення ревізії; 6) ревізор вносить до акта інвентаризації дані про фактичну наявність касової готівки; 7) ревізор, головний бухгалтер і касир підписують акт інвентаризації касової готівки; 8) касир дає в акті інвентаризації каси другу розписку про те, що грошові кошти, перераховані в акті, перебувають на його відповідальному збереженні; 9) касовий звіт касира на момент ревізії передається до бухгалтерії для визначення залишку касової готівки з даних бухгалтерського обліку. 10) при встановленні відхилень від облікових даних касир дає письмове пояснення; 11) письмові пояснення касира детально вивчаються для встановлення достовірних причин виникнення надлишків чи нестач та прийняття адекватних рішень адміністрацією ревізованого підприємства. Під час здійснення інвентаризації каси, застосовуючи методи обстеження та нормативної перевірки, ревізор перевіряє дотримання передбачених чинним законодавством умов зберігання касової готівки в касі підприємства: чи ізольоване приміщення каси, чи наявні металеві ґрати, наявність сигналізації, металевих шаф або сейфів, як і де зберігаються дублікати ключів від сейфу.
|