КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Лабораторна робота № 3.2.7.
Тема: Планування та облік роботи шкільних навчальних майстерень. Мета: навчитись проводити планування та облік роботи шкільних майстерень; придбати практичний досвід у складанні плану роботи навчальної майстерні, веденні книги обліку обладнання, матеріалів та готової продукції. Час: 2 години аудиторних занять та 2 години самостійної роботи. Звіт: письмові відповіді на завдання для самопідготовки, складена у письмовому вигляді інструкція з охорони праці в навчальних майстернях (технічна чи обслуговуюча праця) з виду діяльності та розділу програми, обраного для розробки календарно-тематичного плану, інструкцію з пожежної безпеки, фрагмент матеріальної книги, фрагмент інвентарної книги, законспектовані “Положення про навчальні майстерні загальноосвітнього навчально-виховного закладу”. Література: 6, 34, 83, 84, 100, 105, 112, 122, 128, 133, 153, 157, 172, 205, 216, 217, 220, 242.
Завдання для самопідготовки 1. Перепишіть тему, мету, порядок виконання роботи. 2. Опрацювати літературу і дати відповіді на такі запитання: а). Яку форму має план роботи навчальної майстерні? Запишіть її в зошит. б). Як проводиться інвентаризація обладнання та інструментів в навчальній майстерні? Ознайомитись з формою інвентарної книги (додаток № 3.2.7.3.) і записати її в робочий зошит. в). Як проводиться облік матеріальних цінностей в навчальній майстерні? Ознайомитись з формою матеріальної книги (додаток № 3.2.7.2.) і записати її в зошит. г). Наявність яких документів з безпеки праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки обов’язкова в навчальній майстерні? Записати їх в робочий зошит (додатки №№ 3.2.7.4, 3.2.7.5.). д). Ознайомитись з формою журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці (додаток № 3.2.7.6.). Записати її в зошит. 3. Законспектувати „Положення про навчальні майстерні загальноосвітнього навчально-виховного закладу”.
Порядок виконання роботи 1. За погодженням з викладачем вибрати профіль роботи кабінету чи навчальної майстерні (відповідно до календарно-тематичного плану), який Ви складаєте. 2. Провести планування роботи навчальної майстерні з виготовлення продукції за встановленою формою (додаток № 3.2.7.1.) відповідно до власного календарно-тематичного плану. 3. Визначити матеріали, які необхідні для виготовлення запланованого виробу і записати їх до матеріальної книги (додаток № 3.2.7.2.). 4. Визначити обладнання, пристрої, інструменти, необхідні для виготовлення запланованого виробу і записати їх до інвентарної книги (додаток № 3.2.7.3.). 5. Записати інструкцію з охорони праці при проведенні необхідних робіт з виготовлення запланованого виробу в кабінеті чи навчальній майстерні (додаток № 3.2.7.4.) згідно власного календарно-тематичного плану. 6. Записати інструкцію з пожежної безпеки щодо теми занять, згідно власного календарно-тематичного плану (додаток № 3.2.7.5.). 7. Заповнити фрагмент журналу реєстрації вступного інструктажу з охорони праці у відповідному класі згідно Вашого календарно-тематичного плану. 8. Заповнені форми плану та відповідних книг здати на перевірку викладачу.
Додаток № 3.2.7.1. План роботи навчальної майстерні з виготовлення продукції
Додаток № 3.2.7.2.
|