Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Повітряний редуктор




Повітряний редуктор розташований зліва від сидіння водія на кронштейнах, приварених до ніші переднього лівого колеса.

Повітряний редуктор складається з корпусу редуктора, кришки корпусу, мембрани, впускного клапана, пружини впускного клапана, випускного клапана, пружини мембрани, пружини регулювання тиску, гвинта регулювання тиску, гайки, стійки кришки корпусу, маховичка, шестерні з шкалою покажчика тиску і пробки.

У корпус редуктора запресоване латунне сідло. Збоку в корпусі є два різьбові отвори: в один із них вкручується штуцер підведення повітря від компресорів, в другий – штуцер для під'єднання трубопроводу до блоку шинних кранів, з'єднаного з шинами коліс. Нижній різьбовий отвір в корпусі закривається пробкою.

У циліндричній частині кришки корпусу є різьбовий отвір для штуцера повітропроводу, через який повітря з шин випускається в атмосферу за межі відділень корпусу машини, а прокладка і ущільнювальні кільця виключають витік повітря з редуктора.

Між корпусом і кришкою затиснута гумова мембрана. У середній частині мембрани, знизу і зверху, привулканізовано поодинці латунному диску. Верхній диск служить опорою для пружини регулювання тиску. У нижній диск, що є сідлом впускного клапана, упирається пружина мембрани.

Мал. 7 . Повітряний редуктор:

1 — маховичок|; 2 — гвинт; 3 — шестерня покажчика тиску|тиснення|; 4 — стійка|стойка|; 5 — прокладка|прокладення|; 6 — кришка корпусу; 7 — гайка; 8 — робоча пружина; 9 — робоча мембрана; 10 — корпус редуктора; 11 і 16 — пружини; 12 — впускний клапан; 13 — шток; 14 — пробка|корок| корпусу; 75 — сідло; 16 — пружина; 17 — випускний клапан; 18 — ущільнювальні кільця; А і Б — порожнини. Стрілками показано напрям|направлення| повітря: I — від компресора; II — до шин; III — випуск назовні машини.

 

Латунні основи впускного і випускного клапанів мають виточки, в які завулканізовано гумові кільця.

Впускний і випускний клапани з'єднані між собою направляючим штоком впускного клапана. Впускний клапан кріпиться до штока гайкою, а випускний – штіфтом.

Пружина впускного клапана розташована між основою випускного клапана і сідлом корпусу редуктора.

Гвинт регулювання тиску на одному кінці має трапецеїдальну різьбу для вкручення в гайку. При обертанні гвинта гайка переміщається уздовж осі кришки корпусу, утримуючись від провертання направляючим штіфтом, що знаходиться у виточці кришки.

У середній частині гвинта за допомогою штіфта з накаткою встановлена шестерня приводу зубчатого диска з нанесеними на ньому шкалами покажчиків тиску. На шкалах нанесені написи НАКАЧУВАННЯ і СПУСК, а також відповідні градуювання тиску.

На іншому кінці гвинта є чотиригранник і різьблення для установки і кріплення маховичка.

Повітряний редуктор є приладом – автоматом, який дозволяє наперед встановлювати потрібний залежно від дорожніх умов тиск в шинах і підтримувати його в процесі експлуатації.

Працює автомат таким чином. При сталому режимі, коли тиск повітря в порожнині Б ( під робочою мембраною ) врівноважується зусиллям робочої пружини, випускний і впускний клапани закриті ( притиснуті до своїх сідел ).

Для збільшення тиску повітря в шинах ( для накачування ) необхідно обертанням маховичка проти ходу годинникової стрілки сумістити відповідну мітку шкали НАКАЧУВАННЯ із стрілкою покажчика тиску. При цьому зусилля пружини через робочу мембрану, випускний клапан і шток передається на впускний клапан; останній відкривається і пропускає повітря з порожнини А в порожнину Б, а звідти до шин коліс. Як тільки тиск в порожнині Б ( а рівно і в шинах ) створить на поверхні робочої мембрани ( випускний клапан в цей час прилягає до свого сідла ) зусилля, що перевищує зусилля пружини, впускний клапан закриється і залишиться в такому положенні до тих пір, поки знову не порушиться рівновага сил ( або зменшиться тиск в порожнині Б, або збільшиться зусилля пружини, в тому і другому випадках впускний клапан відкриється ).

У разі витоку повітря з однієї або декількох шин коліс внаслідок їх пошкодження ( прокол і т. п. ) прилад автоматично без участі водія підтримує відповідний тиск в шинах і машина може продовжувати рух до тих пір, поки компресори будуть в змозі по своїй продуктивності поповнювати витік повітря з пошкоджених шин. В цьому випадку внаслідок пониження тиску повітря в порожнині Б впускний клапан буде постійно відкритий і повітря від компресорів через порожнини А і Б буде безперервно поступати до шин коліс.

Для зменшення тиску повітря в шинах необхідно зменшити зусилля пружини, що досягається обертанням маховичка по ходу годинникової стрілки. Показання приладу дивитися на шкалі СПУСК. При цьому мембрана зусиллям тиску повітря підіймається і повітря через кільцеву щілину між випускним клапаном і його сідлом виходить по повітропроводу в атмосферу. Як тільки зусилля тиску повітря в порожнині Б знизиться до величини зусилля пружини, випускний клапан редуктора закриється і зниження тиску в шинах припиниться.

Точність тиску, що задається редуктором, близько 0,3 кгс/см2, тому точніше перевіряти тиск в шинах коліс треба по манометру, з'єднаному трубкою з блоком шинних кранів і розташованому на щитку приладів


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-14; просмотров: 66; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты