КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Поняття про статистичний розподіл.В ідеальному газі встановлюється розподіл молекул за швидкостями, який не змінюється з часом. Визначення характеру розподілу – задача статистичної фізики. Вона формулюється таким чином: скільки з усіх наявних молекул мають швидкості, значення яких лежать у певному інтервалі швидкостей в околі даної швидкості? Ймовірність віднайти молекули, що задовольняють умові, є деякою функцією , яку називають функцією розподілу молекул за швидкостями, або густиною ймовірного розподілу швидкостей. Ймовірність того, що молекула рухається є подія достовірна, тобто У 1859р. Д. Максвелл вперше встановив закон розподілу молекул ідеального газу за швидкостями для макроскопічної фізичної системи, яка знаходиться в статистичній рівновазі без врахування дії зовнішніх потенціальних полів. Зовнішній вигляд кривої Максвела співпадає з результатами Штерна: Розподіл Максвела виражений співвідношеннями:
N- загальна кількість молекул, m – маса молекули, - відносна швидкість, що дорівнює відношенню швидкості до найбільш ймовірної швидкості.
Розподіл молекул за імпульсами: Розподіл молекул за енергіями: Аналіз результатів показує, що в газі немає нерухомих молекул. Дослідження на максимум дає значення найбільш ймовірної швидкості: Розподіл вказує, що в газі найбільша частина молекул рухається зі швидкостями, близькими до Vн . Відносне число молекул , швидкості яких лежать у вказаному інтервалі, виражається площею криволінійної трапеції. Отже, їх кількість залежить від обраного інтервалу.
|