Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаROZHOVOR
M.: Nazdar, Evo, to je náhoda!

E.:Nazdar, Marie, skoro bych tě nepoznala. Jak je to dlouho, co jsme se neviděly?

M.: No, myslím, že jsme se od maturity ještě nepotkaly a to je přece víc než deset let.

E.:Máš pravdu. Ale ty ses dost změnila. Zdáš se mi štíhlejší a pak ten účes a barva vlasů jsou docela jiné, než jsi měla.

M.: To je fakt. Dost jsem zhubla od té doby,

vlasy teď nosím na kratko ostřižené a dala

jsem si je trochu obarvit. Zato ty jsi pořád

stejná. Poznala jsem tě okamžitě. Иллюстрация:

E.: Opravdu? Každý mi říká, jak jsem v poslední встреча подруг

době ztloustla a dokonce mi už začínají šedi-

vět vlasy. A to je tvoje dcera? - Hezká holčič-

ka, je ti dost podobná, hlavně ty modré oči má

tvoje a taky úsměv.

M.:Říkají mi to. Jenom je trochu vyšší a silnější než jsem bývala já v jejím věku. Jako ostatně celá dnešní mladá generace. Ovšem povahu má spiš po otci. Je veselá, povídavá a má hudební talent. Někdy je ale příliš živá a dost tvrdohlavá.

E.: Máš jenom tu jednu?

M.: Ne. Mám ještě staršího chlapce. Ten je podobný tatínkovi. Je dost

vysoký, silný, má tmavé, kudrnaté vlasy a černé oči. A povahu má

docelá jinou než jeho sestra. Je spíš vážný, uzavřený a trochu ostýchnatý. Zajímá ho chemie a stále by dělal nějaké pokusy.

E.: To je zajímavé, ale vzpomínám si, že i ty jsi ve škole měla ráda ten předmět.M.: A co ty? Jsi také vdaná a máš děti?

E.: Ano, mám hodného muže. Možná, že se na něho pamatuješ. Chodil do naší školy a byl o dva roky starší - Petr Černý.

M.: Takový menší, drobnější, světlovlasý a modrooký, že? Vzpomínám

si, že byl velmi dobrý sportovec.

E.: Ano, to je on. Samozřejmě se trochu změnil, vlasů má už málo, ale pořád je štíhlý a sportuje.

M.:A co děti?

E.: Mám tři: dva kluky, dvojčata, těm je pět let, a starší dcerku, která chodí do třetí třídy. Ale o nich ti budu vyprávět až někdy jindy. Bohužel teď moc pospíchám.

M.:Škoda, ale zavolej mi někdy, mohly bychom se sejít a popovídat si.

 

Slovníček:Словарик:

Náhoda f. случай, skoro bych tě nepoznala я почти тебя не узнала, víc než больше чем, ses = jsi se, změnit se измениться, zdát se казаться, docela jiný совсем другой, zhubnout похудеть, pořád stejná всё такая же, okamžitě не-медленно, сразу же, opravdu действительно, začínají šedivět vlasy начинают седеть волосы, jako ostatně как в последнее время, generace f. поколение, spiš скорее всего, больше, ovšem конечно, само собой, přiliš слишком, dost доста-точно, spiš скорее всего, ostychnatý робкий. застенчивый, pokus m. опыт, vyprávět рпассказывать, jindy в другой раз, bohužel к сожалению, pospíchat торопиться, škoda f. жаль, sejit se встретиться 


Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 4; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты