Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Білет -5.
1. Людям, що мешкають в умовах арктичного клiмату, незалежно вiд їхньої раси, притаманний ряд пристосувань до умов iснування. Для арктичного адаптивного типу порiвняно з корiнними жителями Центральної Африки характерним є:

A бiльше потовидiлення;

B менша потреба в жирах;

C худорляве тiло;

D бiльша довжина нiг, нiж довжина рук;

cE бiльший шар пiдшкiрного жиру.

2. Вважається, що характернi особливостi людських рас сформувалися заради пристосування до умов навколишнього середовища. У чому полягає пристосувальне значення плескатої форми обличчя у представникiв монголоїдної раси:

A сприяє бiльш iнтенсивному потовидiленню;

B сприяє кращому проникненню ультрафiолетових променiв у товщу шкiри;

C запобiгає проникненню ультрафiолетових променiв у товщу шкiри;

cD зменшує небезпеку обмороження;

E сприяє захисту слизової оболонки ока вiд потрапляння пилу?

3. Хворий скаржиться на головний бiль, загальну слабкiсть, виснажливi напади лихоманки, що повторюються перiодично кожнi 48 год i супроводяться пiдвищенням температури до 40 °C. Збудник якої хвороби спричинює цi симптоми:

cA 3-денної малярiї;

B трипаносомозу;

C 4-денної малярiї;

D токсоплазмозу;

E балантидiазу?

4. Жiнка народила нежиттєздатну дитину з множинними вадами розвитку. Їх спричинив збудник протозойної хвороби, який паразитує в неї i проник крiзь плаценту в органiзм плода. Назвiть його:

A Entamoeba histolytica;

cB Toxoplasma gondii;

C Leishmania donovani;

D Trypanosoma gambience;

E Lamblia intestinalis.

5. Людина скаржиться на загальну слабкiсть, головний бiль, ослаблення пам'ятi. У хворого недокрiв'я. Пiд час дослiдження свіжих фекалiй виявлено рухливi личинки. Якому гельмiнту вони належать:

A волосоголовцю;

eB анкiлостомi;

C трихiнелi;

D аскаридi;

E риштi?

6. У фекалiях хворого знайдено безбарвні яйця дiжкоподiбної форми; на полюсах яєць знаходяться "пробочки". Який гельмiнт виявлено у хворого:

A ришту;

B аскариду людську;

tC волосоголовця людського;

D кривоголовку дванадцятипалу;

E вугрицю кишкову?

7. Серед комах є такi, якi можуть паразитувати або на iмагiнальнiй, або на личинковiй стадiї розвитку. Яка з комах паразитує на личинковiй стадiї:

A малярiйний комар;

B москiт;

C муха це-це;

tD вольфартова муха;

E осiння жигалка?

8. Під час медичного обстеження в одного з працівників їдальні у фекаліях виявлено цисти, що містять 4 ядра однакового розміру. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

A. Амеби кишкової.

B. Балантидію кишкового.

tC. Дизентерійної амеби.

D. Трихомонади вагінальної.

E. Токсоплазми.

 

9. Під час дослідження дуоденального вмісту у хворого з розладом травлення виявлено найпростіших розміром 10—18 мкм. Їхнє тіло має грушоподібну форму, 4 пари джгутиків, у розширеній передній частині тіла 2 ядра, розміщених симетрично. Який представник найпростіших паразитує у хворого?

A. Амеба кишкова.

B. Дизентерійна амеба.

C. Трихомонада кишкова.

tD. Лямблія.

E. Балантидій кишковий.

10. Працівниці тваринницької фер­ми лікар встановив попередній діагноз: ехінококоз. Діагноз підтверджено під час хірургічного втручання. Від якої тварини хвора могла заразитися ехінококозом?

A. Вівці.

B. Свині.

tC. Собаки.

D. Кролика.

E. Корови.

11. У хворого спостерігаються тяжкі розлади травлення. У його фекаліях виявлено зрілі нерухомі членики ціп’яка; матка в кожному з них має 7—12 бічних відгалужень. Який гельмінт паразитує у хворого?

A. Стьожак широкий.

B. Ціп’як неозброєний.

C. Ціп’як карликовий.

tD. Ціп’як озброєний.

E. Ехінокок.

12. Під час обстеження хворого встановлено діагноз: весняно-літній енцефаліт. Яким шляхом міг заразитися хворий?

A. Через укус коростяного свербуна.

B. Через укус малярійного ко­мара.

C. Через укус селищного кліща.

D. Через укус москіта.

tE. Через укус собачого кліща.

13. До дерматолога звернувся хворий зі скаргами на появу гноячків на шкірі обличчя та шиї. Під час лабораторного аналізу вмісту гній­них фолікулів виявлено рухомих паразитичних павукоподібних. Яка тварина спричинила це захворю­вання?

tA. Залозниця вугрова.

B. Коростяний свербун.

C. Блоха людська.

D. Блощиця.

E. Вольфартова муха.

14. У жінки в анамнезі два викидні, третьою народилася дитина з множинними вадами розвитку (гідроцефалією, відсутністю верхніх кінцівок, недорозвиненими нижніми кінцівками, відсутністю анального отвору). Під час останньої вагітності в жінки діагностовано протозойну хворобу, з якою пов’язані вади розвитку в дитини. Яка це хвороба?

A. Балантидіаз.

B. Лямбліоз.

tC. Токсоплазмоз.

D. Малярія.

E. Трихомоноз.

 

15. При обстеженні лікарями санітарно-епідеміологічної станції працівників сфери громадського харчування нерідко виявляються випадки, коли клінічно здорова людина є джерелом цист, інвазійних для інших людей. За наявності в організмі людини яких збудників це може бути?

A. Лейшманій.

B. Малярійних плазмодіїв.

C. Кишкової трихомонади.

tD. Дизентерійної амеби.

E. Токсоплазми.

16. До лікаря звернувся чоловік, 35 років, із скаргами на біль у ділянці печінки. З’ясовано, що хворий захоплюється риболовлею і часто вживає недосмажену на вогнищі рибу. У його фекаліях виявлено жовтого кольору яйця овальної форми, звужені до полюса, на якому міститься кришечка. Який гельмінтоз у хворого?

A. Дикроцеліоз.

B. Парагонімоз.

C. Фасціольоз.

D. Шистосомоз.

tE. Опісторхоз.

17. У вівчаря, який пас отару овець під охороною собак, з’явився кашель, втома, незначне підвищення температури тіла. Рентгенологічно в легенях виявлено кулясте утворення. Який гельмінт може спричинити прояв наведених симптомів?

A. Стьожак широкий.

B. Ціп’як карликовий.

tC. Ехінокок.

D. Сисун печінковий.

E. Ціп’як озброєний.

18. Під час обстеження хворого встановлено діагноз: весняно-літній енцефаліт. Хворий міг заразитися через укус:

A. Тайгового кліща.

B. Малярійного комара.

C. Селищного кліща.

D. Коростяного свербуна.

tE. Собачого кліща.

19. Під час медичного огляду у деяких юнаків під пахвами та на лобку було виявлено сірого кольору комах розміром 1—1,5 мм з коротким широким тілом. Як називаються ці комахи?

A. Pulex irritans.

Bt. Phthirus pubis.

C. Pediculus humanus capitis.

D. Cimex lectulаrius.

E. Pediculus humanus humanus.

20. У хворого вугровий висип і запальні зміни шкіри обличчя. Під час мікроскопії матеріалу із вмісту гній­них фолікулів виявлено живих видовжених членистоногих з 4 парами ре­дукованих кінцівок. Збудник якої хво­роби паразитує у хворого?

A. Дерматотропного лейшманіозу.

B. Корости.

tC. Демодекозу.

D. Вісцеротропного лейшманіозу.

E. Педикульозу.Поделиться:

Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 117; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты