Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЦікаво знати. · тога (чоловічий, суто римський одяг) – великий шматок вовняної тканини, який мав форму напівовалу
Читайте также:
  1. Потрібно знати
  2. Цікаво знати
  3. Цікаво знати
  4. Цікаво знати
  5. Цікаво знати
  6. Цікаво знати
  7. Що необхідно знати жінкам щоб не бути зґвалтованими

«Одяг древніх римлян»

Офіційний одяг:

· тога (чоловічий, суто римський одяг) – великий шматок вовняної тканини, який мав форму напівовалу, довжина якого по прямому кругу доходила до 6м і більше, висота дуги сягала 2 – 2,25м. Тогу дозволяли носити дівчаткам-підліткам. Розрізнялися: пурпурна тога римських царів та імператорів; розшита тога полководців-тріумфаторів; тога протекста, з пурпуровою каймою, її носили римські магістрати, жерці, сини повноправних громадян; тога кандіда – білосніжна тога кандидатів-пошукачів державних посад, які ходили по Форуму, пожимаючи руки майбутнім виборцям, називаючи їх по імені за допомогою підказувачів; тога пула або тога сордіда – темно-сіра тога обвинувачених або тих, хто носив траур.

· стола (жіночий, суто римський одяг), який засвідчував приналежність жінки до римської громадянської общини, її положення дружини і матері (дівчата та незаміжні жінки стол не носили; їх не мали права одягати вільновідпущениці, жінки легкої поведінки, рабині). Стола – це довга і широка туніка, двічі підпоясана – під грудьми і нижче талії;

· палла – довга широка шаль, в яку жінка могла повністю загорнутися.

Повсякденний одяг представляв собою розімкнуту систему.

Плащі – запозичений вид одягу:

· коротка, до середини спини накидка з капюшоном;

· пенула – відріз м’якої тканини, який накидався на плче і обгортався навколо талії;

· лацерна – первісно це військовий плащ, дуже широкий, яеий застібався під шиєю або на плечі, поли можна було закидати навхрест на плечі або вони закривали ноги.

Штанів у римлян не було: вони вважалися варварським одягом. Імператори IVст. Забороняли носити їх в Римі, але дозволяли носити штани солдатам у північних провінціях.

Панчіх теж не було, хоча мисливці і пастухи обмотували ноги плетенеми і вовняними обмотками.

Головним матеріалом для виготовлення одягу була вовна. Льон також вирощували, але полотно йшло на виготовлення парусів і тентів, які захищали від дощу і сонця. В кінці І ст. до н. е. римляни познайомилися з т. зв. Дикими шовком з Передньої Азії. Справжній шовк з’явився в Римі лише в І ст. н.. е.

Усі відтінки коричнево-жовтого і сіро-чорного були природними кольорами овочевої вовни і сприймалися як ознака скромності і бережливості. Всі відтінки червоного, фіолетового і зеленого (синій майже не згадується в літературі) були штучними за походженням, вони асоціювалися з грошовим багатством.

Для жінок пристойними вважалися всі відтінки жовто-коричневого і зеленого кольорів, непристойними – червоний, ліловий.

Для чоловіків негативну семантику мав одяг зеленого і помаранчевого кольорів (зелений був ознакою жіночності і зніженості, а помаранчевий був кольором покривала нареченої).

Офіційним взуттям для чоловіків і жінок були високі черевики з м’якої шкіри, які досягали кісточок і мали збоку розріз. Закріплювалося таке взуття двома парами ременів.Сенатори, які в минулому займали помади вищих магістратів, носили претексту (тога з пурпуровою каймою) і кальції (чоботи з червоної шкіри – як древні римські царі). Сенатори із нижчих магістратів носили світлі тоги і чорні черевики.

Неофіційне взуття було різноманітне:

· шнуровані напівчоботи – перони;

· campagi – легке взуття, за формою щось проміжне між чобітьми і сандалями;

· сандалі з мотузок;

· calceoli – жіночі черевики з м’якої шкіри червоного, жовтого або зеленого кольору;

· для рабів були дерев’яні черевики.

Римляни носили довгі бороди до кінця ІІІ ст. до н. е. У 300 р. до н. е. з’явилися перші цирульники із Сіцілії.


 


Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 35; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты