Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЦікаво знати. Гроші (слово від pekunia) у римлян походило від найменування дрібного скоту
Читайте также:
  1. Потрібно знати
  2. Цікаво знати
  3. Цікаво знати
  4. Цікаво знати
  5. Цікаво знати
  6. Цікаво знати
  7. Що необхідно знати жінкам щоб не бути зґвалтованими

«Грошова система Риму»

Гроші (слово від pekunia) у римлян походило від найменування дрібного скоту. Потім на зміну дрібному скоту прийшла мідь, яка з часів Сервія Тулія мала певні знаки, які робили її предметом обігу. Шматки «міченої» міді відливалися у вигляді широких злитків або цеглин.

Гроші в прямому смислі з’явилися в Римі не раніше V ст. до н. е. Чекана монета з’являється в Римі приблизно в 335 році до н. е.

У Римі перші монети відливались у формах: це були мідні зливки масою в мідний фунт (273 нрами), без зображення (так званий важкий асс). У другій половині IV ст.. до н. е.на ньому зівляються зображення тварин – бика, свині, орла і т.д. Ці тяжкі громіздкі зливки були мало придатні для торгівлі. Чеканка більш легких і зруних монет почалася в Римі з кінця ІІІ ст. до н. е.

Основні грошова одиниця – 1 асс (327 грам міді);

10 ассів = 1 денарій;

5 ассів = квінарій;

2.5 асса = сестерцій.

В епоху Імперії була введена золота монета – ауреус. Із фунта золота (327 грамів) спочатку чеканили 40, а потім 45золотих монет. На лицьовому зображався імператор.

 

«Годинник і календар»

За свідченням Плінія, з сонячним годинником римлянипознайомились лише в 293 році до н. е.

Водяний годинник (приніс у Рим цензор Сцепіон Насіка в 159 р. до н. е.) мав форму пісочного годинника і виготовлявся зі скла. Такий годинник мав одну незручність - влітку і взимку він по-різному визначав час.

За військовим звичаєм, римляни розподіляли ніч на чотири варти, кожна тривалість в три години.

Про схід і захід довгий час сповіщали базарні глашатаї.

Варрон приписує Ромулу створення першого календаря.

Римський пік починався 1 березня (назва цього місяця носила божественне найменування від імені бога Марса).

Назви трьох наступних місяці означають ріст зелені: проростання паростів (aprillis), виростання (maius), цвітіння (iunius).

Місяці з п’ятого до десятий названі за своїм числовим порядком: gunsctslis, sextis, september, oktober, november, december.

Одинадцятий місяць одержав свою назву від слова «починання» (ianuarius).

Назва дванадцятого місяця (februarius) походить від «очищувати».

До цієї регулярної зміни одних місяців іншими у високосні роки додавався безіменний «робочий місяць» (markedonius), який слідував за дванадцятий.У роки правління імператора Августа (27 р. до н. е. - 14 р. до н. е.) від умовної дати заснування Риму римляни стали вести відлік років. До цього рік позначався іменами двох консулів.

Сутність Юліанської календарної реформи. Юлій Цезар проконсультувався з астрономом і математиком Сосі, родом із Олександрії, і провів радикальну реформу. Сонячний рік регулювався за єгипетською системою і продовжувався 365 днів з додаванням кожного четвертого року додаткового дня ( звідси кожний четвертий рік – високосний).

Місяці були розділені на інтервали, нундини, тобто базарний день на кожний восьмий день. Назви днів були пов’язані з іменами богів:

Понеділок – Лунеди (день Місяця);

Вівторок – Марді ( день Марса);

Середа – Мерколеді (день Меркурія);

Субота – Сабато (день Сатурна);

Неділя – Домініка (день Сонця).

 


Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 31; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты