Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Заява про призначення пенсії




Реквізити:

· назва установи, структурного підрозділу, до якого звертається громадянин;

· назва виду документа;

· прізвище, ім’я, по батькові та адреса того, хто подає заяву;

· дата народження;

· відомості про паспорт (серія, номер);

· вид пенсії, яку просять призначити, а також відомості про те, чи отримує той, хто подає заяву, іншу пенсію;

· зобов’язання повідомляти відділ соціального забезпечення про вступ на роботу (тимчасову, постійну, сезонну), про зміни в складі сім’ї;

· дата;

· підпис того, хто складає заяву;

· відмітка про реєстрацію документа.

До цієї групи документів відносяться також заява про перерахування пенсії, заява про призначення допомоги багатодітним та одиноким матерям і дітям із малозабезпечених родин, заява про приймання до будинків-інтернатів інвалідів і людей похилого віку, заява до органів міліції тощо.

До особистих офіційних документів належать позовні заяви, які подаються до суду в письмовій формі. Наприклад, позовна заява про стягнення аліментів містить такі відомості:

· назва суду;

· прізвище, ім’я, по батькові позивача, відповідача та їхня домашня адреса або місце проживання;

· назва виду документа;

· зміст вимоги позивача висвітлює дату реєстрації шлюбу, наявність дітей, рік їх народження; від якого часу відповідач ухиляється виконувати свої батьківські обов’язки та вимоги позивача; аргументовані (документальні) докази, що підтверджують позов;

· дата;

· підпис позивача.

Зрозуміло, що зміст тексту позовної заяви зумовлюється причиною звернення до суду. Як правило, текст починається із датування факту, події, що є відправними при розгляді справи, наприклад: „17 лютого 2008 року я вступила до шлюбу з відповідачем... і прожила разом з ним до вересня 2008 року” — у заяві про розірвання шлюбу тощо.

У заяві позивач повинен якомога детальніше викласти факти, що стали причиною звернення до суду, представити місце і роль відповідача в картині подій, назвати прізвища свідків, запропонувати матеріальну оцінку шкоди тощо – залежно від змісту заяви з обов’язковим посиланням на відповідні статті кодексів України.

Текст заяви продовжує частина, де сформульоване прохання позивача. Вона виділяється словом „Прошу” посередині рядка. Із великої літери з нового рядка висловлюється прохання, яке починається дієсловом у неозначеній формі, типу: „Зобов’язати відповідача...”, „Визнати мене...”, „Стягнути з відповідача...”, „Розірвати шлюб...” тощо.

Позовна заява до суду має, як правило, додаток. Додатками до позовної заяви можуть бути висновки експертів, оригінали чи копії документів, квитанції про сплату витрат, рукописи творів, довідки про заробітну плату, свідоцтво про шлюб тощо.

Змістом інших заяв до суду є встановлення юридичних фактів, продовження терміну прийняття спадку, поновлення прав на загублені документи на пред’явника, відшкодування збитків, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди чи незаконного засудження, захист честі, гідності та ділової репутації громадянина, оскарження неправомірних дій органів і службових осіб тощо. Такі заяви подаються в письмовій формі. У них зазначаються ті чи інші факти, наводяться докази про необхідність розгляду справи, повідомляються свідчення, що підтверджують ті чи інші факти.

Заява до житлово-комунальних органів про обмін житла також належить до групи особистих офіційних документів.

Реквізити:

· прізвище, ім’я, по батькові, посада й місце роботи заявника, його домашня адреса;

· належність будинку (відомству, кооперативу тощо);

· особливості будівлі (матеріал, поверховість, перекриття);

· кількість кімнат, їх розташування (прохідні, суміжні, ізольовані);

· освітленість, комунальні зручності (опалення, наявність газу, гарячої води, телефону, сміттєпроводу тощо);

· термін проживання в цій квартирі;

· номер і дата видачі ордера;

· відомості про членів сім’ї.

До заяви додаються письмові згоди членів сім’ї на обмін. Відомості, викладені в заяві, засвідчуються підписами начальника ЖЕКу і головного бухгалтера, ставиться печатка.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 66; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты