Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗадача № 10
Читайте также:
  1. III. Задача
  2. III. Задача
  3. IV. Работа над задачами.
  4. IV. Работа над задачами.
  5. IV. Работа над задачами.
  6. IV. Работа над задачами.
  7. IV. Работа над задачами.
  8. Ordm;. Задача Дарбу.
  9. V. Работа над задачами.
  10. V. Работа над задачами.

На фабриці дитячих іграшок було виготовлено 100 самокатів за ціною 250 грн. за штуку. Після надходження товару в продаж, покупцями була виявлена тріщина в платформі.

Чи підлягає кримінальній відповідальності керівництво фабрики? Ознайомтеся із ст. 227 КК України.

Тема 4. Кримінальна відповідальність та її підстава

1. Поняття кримінально-правових відносин. Об’єкт, суб’єкт, зміст кримінальних правовідносин.

2. Юридичні факти у кримінальному праві.

3. Поняття та форми реалізації кримінальної відповідальності.

4. Межі та стадії кримінальної відповідальності.

5. Підстави кримінальної відповідальності.

Завдання:

1. Письмово проаналізуйте значення події в кримінальному праві.

2. Складіть схему співвідношення стадій кримінальної відповідальності та стадій кримінального процесу.

3. Стадії кримінальної відповідальності:

Назва стадії Ознаки
     

Задача № 1

Рядовий П. проходив строкову військову службу. Під час новорічних свят він здійснив самовільне залишення військової частини тривалістю 2 доби та 11 годин, за що був притягнений до кримінальної відповідальності.

Під час судового засідання захисник заявив клопотання про припинення кримінальної справи за відсутністю в діянні складу злочину, у зв’язку з тим, що скоєне П. діяння формально містить ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 407 КК, але внаслідок своєї малозначності не становить суспільної небезпеки.

Чи обґрунтоване клопотання захисника?

Задача № 2

Художник Г. у вересні 2012 р. виготовив кліше для друку грошей номіналом 20 гривень. Після цього він запропонував З. виготовити прес для друку підроблених гривень. Той виготовив і передав Г. прес. У кінці жовтня 2012 р. Г. у себе на квартирі надрукував 10 банкнот на суму 200 гривень і наступного дня розплатився ними за покупки в магазині, але касир виявила, що гривні підроблені, і Г. було затримано.

Ознайомтеся із ст. ст. 190, 199 КК. Чи підлягають Г. й З. кримінальній відповідальності?

Задача № 3

Н. домовився з К. продати тому належну йому квартиру за 45 тис. доларів США. Оскільки угоди купівлі-продажу за валюту між громадянами чинним законодавством заборонені, у договорі купівлі-продажу квартири була вказана її вартість у гривнях, але фактично занижена в 10 разів для того, щоб меншим був розмір державного мита за нотаріальне оформлення зазначеного договору. Фактично за придбану квартиру К. заплатив Н. 45 тис. доларів США. Державне мито за домовленістю сплачував Н.Ознайомтеся зі ст. ст. 192, 212 КК. Чи мають нести кримінальну відповідальність Н. і К.?


Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты