Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗадача № 13. 16-річний К., зайшовши до їдальні, побачив, що касир відійшла від каси, розмовляє з іншою працівницею їдальні
Читайте также:
  1. III. Задача
  2. III. Задача
  3. IV. Работа над задачами.
  4. IV. Работа над задачами.
  5. IV. Работа над задачами.
  6. IV. Работа над задачами.
  7. IV. Работа над задачами.
  8. Ordm;. Задача Дарбу.
  9. V. Работа над задачами.
  10. V. Работа над задачами.

16-річний К., зайшовши до їдальні, побачив, що касир відійшла від каси, розмовляє з іншою працівницею їдальні, а каса відкрита. Скориставшись цим, він у присутності інших осіб взяв з каси гроші на загальну суму 650 грн. і вийшов з їдальні. Один з свідків сказав про це касиру, і К. затримали. Було відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 186 КК. На досудовому слідстві та під час судового засідання К. давав правдиві показання, щиро розкаювався у вчиненому, на заняттях у школі та вдома поводив себе належним чином.

Чи може бути К. звільнений від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру? Ознайомтеся зі ст. 186 КК України.

Варіант.Коли К. брав з каси гроші, один з учнів порадив йому цього не робити. У відповідь К. пригрозив його побити, якщо той заважатиме або розповість про вчинене.

Задача № 14

20 травня 2006 року неповнолітній О. був звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим. Через рік після цього звільнення О. на вокзалі викрав сумку з речами.

Чи можна звільнити неповнолітнього від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру?

Задача № 15

Неповнолітній С., перебуваючи на спортивному майданчику, з метою таємного викрадення чужого майна, скориставшись тим, що Н. відволікся, таємно викрав із його сумки мобільний телефон «Нокіа-6233» вартістю 1200 грн., чим спричинив потерпілому майнову шкоду на вказану суму.

Постановою суду закрито провадження у справі про вчинення С. суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК. Щодо С. застосовано примусовий захід виховного характеру у вигляді передачі його під нагляд матері С.О., не встановивши тривалості цього заходу.

Чи правильне рішення суду?

Задача № 16

17-літній П., перебуваючи в кімнаті чергового вахтера, розташованій в гуртожитку Одеського верстатобудівельного технікуму, таємно викрав ноутбук «Самсунг –R55», вартістю 1800 грн.

Постановою суду закрито провадження у справі про вчинення П. суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК. Щодо П. застосовано одночасно кілька примусових заходів виховного характеру: передача під нагляд педагогічного колективу Одеського верстатобудівельного технікуму до його повноліття. Крім того, до П. було застосовано обмеження дозвілля у вигляді заборони з'являтися в громадських місцях після 21:00 год., заборони відвідувати комп'ютерні клуби та розважальні заклади без супроводу педагога до його повноліття.Чи правильне рішення суду?

 


Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 6; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты