Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаМетодика використання віршів і рим для засвоєння мовного матеріалу.
Як показує досвід, вчителі часто нехтують віршами і римуваннями на уроках англійської мови. А в разі їх застосування звертаються лише до традиційних творів, що викликає зневажливе ставлення учнів. Або ж для багатьох викладачів вся робота зводиться до "прослуховування" і "заучування", тому учні часто навіть не розуміють сенсу завчено ними вірша. Проблема використання віршів і рифмовок заслуговує належної уваги на всіх ступенях навчання, починаючи з початкового, закінчуючи старшим, оскільки підвищується ефект навчання мовного матеріалу. Любов до поезії повинна прищеплюватися дітям з раннього віку і супроводжувати їх все життя. У дітей зазвичай нестійка увага. Тому обов'язково в плані уроку необхідно передбачати види робіт, які знімають напругу, перемикають увагу дітей, викликають позитивний емоційний настрій. Розучування римовок, віршів відповідає віковим і психологічним особливостям дітей. Вони легко заучують, володіють такими ознаками, як ритмічність, звукова повторюваність. Розучування віршів доставляє дітям задоволення. А те, що пережито емоційно позитивно, надовго залишається в пам'яті, залишаючи слід у свідомості дитини. Завдяки римі легко активізуються в усному мовленні лексико-граматичні структури. Даний вид роботи розкриває творчі здібності дітей, прищеплює інтерес до іноземної мови, позитивно впливає на учнів. Діти із задоволенням працюють з поезією, що розвиває граматичні, лексичні навички та пам'ять. Отже, роль віршів і римовок в даний час дуже велика. Римування на уроці англійської мови - це засіб активізації і настрою учнів на роботу, так як, виконання у вигляді віршиків або пісень допомагають зняти напруженість і скутість. Поезія грає величезну роль як засіб розвитку дитячої мови і таких її компонентів, як дихання, дикції, слух, темп, вміння регулювати силу голосу. Вірші і римування також сприяють поліпшенню пам'яті. Деякі вірші і римування виховують в учнів моральні якості, культуру поведінки, поважні ставлення один до одного, до оточуючих їх людей, наполегливість у подоланні труднощів. Римування бувають фонетичними, тематичними і граматичними. Фонетичні римування призначені для відпрацювання правильної вимови певних звуків. Тематичні римування визначають своєю метою розширення і закріплення словникового запасу, так як кожна з них включає деяку кількість лексичних одиниць. Граматичні римування є дуже гарною підмогою в процесі навчання, так як допомагають у віршованій формі запам'ятати різні граматичні особливості англійської мови. Вчителі англійської мови використовують римування, як в молодших класах, так і на старшому етапі навчання. Учень будь-якого віку обов'язково підбере собі щось своє, що без проблем залишиться в його пам'яті надовго.


Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 17; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты