КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Висновок. Розвиток Російської імперії у XIX – на початку XX стРозвиток Російської імперії у XIX – на початку XX ст. являв собою поступовий перехід від феодальної держави до буржуазної. Спроби обмеження абсолютної монархії на початку XX ст. не дали більш-менш вагомих результатів. Зміни суспільно-політичного устрою, законодавчі нововведення здійснювалися надто повільно, що призводило до дестабілізації політичної ситуації в країні. Консерватизм в сфері державного будівництва, небажання влади йти на певні поступки народові, а також підривна діяльність терористичних організацій призвели до трагічного падіння цієї могутньої держави.
Пояснення до термінів Жалувані грамоти – документи про надання окремим особам, станам, іншим групам населення або установам нерухомого майна, економічних та політичних привілеїв. Інкорпорація – вид систематизації всього законодавства країни, або його окремої галузі, коли нормативні акти групуються в певному зібранні за хронологічним чи іншим принципом. При цьому текст актів не редагується. Інструкції – норми, що встановлювали права та обов’язки різноманітних посадових осіб (губернаторів, воєвод, тощо). Кодифікація– вид систематизації законодавства, коли, часто на базі розрізнених норм закону, що містяться в окремих нормативних актах, складається єдиний кодифікований нормативний акт (кодекс). При цьому дія попередніх актів, що містили ці норми, припиняється. Консолідація – вид систематизації всього законодавства країни, або його окремої галузі, коли нормативні акти групуються в певному зібранні з редагуванням, усуненням протиріч, видаленням застарілих актів. Маніфести – закони Російської імперії, які оголошували в найбільш важливих випадках волю імператора у формі звернення до населення або до окремих його груп. Регламенти – правові акти, що встановлювали організацію та діяльність знов утворених установ, наприклад колегій. Статути – це збірники правових норм, регламентуючих порядок діяльності того чи іншого відомства. Вони містили в собі також норми матеріального та процесуального права. Укази – законодавчі акти, що видавалися по найрізноманітнішим питанням права, а в деяких випадках встановлювали компетенцію відповідних посадових осіб.
Питання та завдання до теми 1. Перечисліть види нормативних актів у Російській імперії та охарактеризуйте їх. 2. Яким чином тривав процес систематизації російського законодавства у першій половині XIX ст.? 3. Як розвивалося російське цивільне право у XIX ст.? 4. Які особливості притаманні розвиткові сімейного права в Росії XIX ст.? 5. Охарактеризуйте кримінальне законодавство Росії XIX ст. 6. Розкажіть про особливості процесуального провадження в Росії XIX ст. 7. Яким був розвиток суспільного устрою в Росії XIX ст.? 8. Коли та на яких умовах було скасоване кріпосне право в Росії? 9. Які реформи було здійснено урядом Олександра II та в чому полягала їх сутність? 10. Охарактеризуйте причини та сутність контрреформ Олександра III. 11. Розкажіть, яким чином розвивалися російська держава і право на початку XX ст.? 12. Складіть хронологічну таблицю розвитку російського законодавства та державного будівництва в XIX ст. 13. Які партії існували в Російській Імперії на початку XX ст.? 14. Напишіть доповідь за темою «Державний устрій в Росії за часів Тимчасового уряду».
|