КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Порядок виконання роботи. 1. Зберіть ланцюг за схемою рис1. Зберіть ланцюг за схемою рис. 2. Рис. 2. Схема досліду
2. Погодьте з викладачем величину Rл. 3. Дослідження починається з режиму К3. При повністю виведених реостатах і замкненому тумблері В, рукояткою ЛАТРа встановіть Iк =4А. 4. Зменшуючи струм у ланцюзі шляхом послідовного збільшення опорів реостатів, фіксуйте показання приладів через кожні 0,2 А, заносячи їх до табл. 1. 5. Після того, як вичерпані можливості зменшення струму реостатами, розімкніть тумблер У, реалізувавши режим НРХ. 6. Маючи на увазі, що у всіх дослідах U =Uнрх =const, розрахуйте енергетичні характеристики схеми та побудуйте їх, строго дотримуючись масштабів, в одній системі координат у вигляді графіків U =f(I), Uн=f(I), ΔU =f(I), Рн=f(I), Р=f(I), η= f(I). Позначте на графіках режими ХХ, КЗ і узгоджений.
Вимоги до оформлення звіту Звіт по роботі має містити схеми рис. 1, 2, таблицю результатів, розрахунки і графіки енергетичних характеристик, порівняння результатів досвіду з теоретичними положеннями, висновки.
Контрольні питання 1. Охарактеризуйте режими ХХ, КЗ, номінальний, узгоджений. 2. Перелічите фактори, що визначають нагрівання проводів і ККД лінії електропередачі. 3. Укажіть причини, що викликають коливання напруги на навантаженні. Чому вони небажані і як усуваються? 4. Порівняти технічні переваги ліній передач з малим і великим опором проводів.
Лабораторна робота 4
Вивчення основних характеристик перемінного струму
Мета роботи:Засвоїти методи вимірів основних параметрів перемінного струму. Набути навички роботи з електронним осцилографом.
|