Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Мульчування посівів.
Щоб насіння не рознесло вітром і їх не викльовували птиці, необхідно присипати їх шаром землі або торфу заввишки 1,5-2,0 см. і злегка ущільнити катком (Чернояров Ю.Н., Фролова Ю.І., 1998).

Після посіву бажано мульчувати ділянку тонким шаром перегною або торфу, що не містять бур'янів. Цей прийом охороняє поверхню грунту від зайвого випаровування і сприяє швидкому проростанню насіння (Воробйов Б.Л., Воробйов Г.Б., 2000).

Мульчування після посіву є найбільш ефективним способом формування газонів і підвищення їх якості. Найкращі результати виходять при дворазовому мульчуванні, причому після першого проводять коткування, а після другого ні. У цьому випадку товщина кожного шару мульчі становить 0,5 см. Такий прийом виправданий при прискореному створенні елітарних партерних газонів. В порядку зростання їх сприятливому впливу на густоту і ріст травостою мульчуючі матеріали можна розташувати в наступному порядку: солома, верховий торф, грунт, взятий з місця посіву і при будівництві садових доріжок, орний грунт з полів, низинний торф, тепличний грунт, компост. При застосуванні в якості мульчі торфу, компостів і тепличного грунту загальна товщина мульчуючого шару не повинна перевищувати 1 см, тому що в іншому випадку утворюється дернове покриття з поверхневою кореневою системою. Вона вся зосереджена в мульчуючому шарі субстрату. Таке покриття прикочується граблями, при осінньому прибиранні листя з газонів, воно має низьку морозостійкість, нестійкість до випрівання (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін., 2002).

Раніше рекомендували ущільнювати засіяний газон, але краще цього не робити. Тільки легкий грунт можна прикочувати за умови, що він досить сухий і не прилипає до катка. На важких грунтах прикочування призводить до утворення поверхневої кірки, що може погубити частину сходів (Завадська Л.В., 2003).

Полив.

Останній захід при посіві насіння - полив. Робити це слід тільки ввечері, тому що при поливі вдень випаровується волога може нашкодити насінням більше, ніж принести користі. Поливають ділянку рясно, але не допускають утворення калюж і тривалого застою води. Полив проводять м'яким зрошенням або дощуванням, щоб уникнути утворення промоїн (Чернояров Ю.Н., Фролова Ю.І., 1998).

В вологу, а тим більше дощову погоду поливати засіяну ділянку, звичайно, не потрібно. У суху погоду полив проводять раз на добу, увечері, щоб вода не надто швидко випаровувалася з поверхні грунту і промочувала його на значну глибину.

Після посіву трави і до появи сходів грунт необхідно підтримувати у вологому стані. Перший місяць після посіву газону поливають через день. Необхідність такого частого поливу пояснюється тим, що насіння, що проклюнулося знаходяться майже на поверхні грунту і під дією сонячних променів можуть пересохнути, в результаті проростки гинуть (Кочережко О.І., Кочережко Н.В., 2003).

У суху і жарку погоду дуже важливо поливати рослини щодня. При сильній засусі поливати слід два рази на день до появи масових сходів. Залишати насіння в таку погоду без уваги не можна: насіння набухнуть і проклюнутся, а потім засохнуть, не встигнувши прорости. У спекотну, сонячну погоду посіви до появи сходів можна прикрити від палючого сонця покривним матеріалом.

При осінньому посіві можна не піклуватися про полив. Як правило, в цю пору року дощі випадають часто. Полив необхідний тільки в посушливу осінь. Поливають щойно посіяні газони ввечері (Воробйов Б.Л., Воробйов Г.Б., 2000).

Потрібно, щоб вода потрапляла на поверхню грунту зверху у вигляді дрібних крапель, не утворюючи потоків. Нерівномірний полив з потоками води по поверхні грунту призводить до змивання насіння і навіть незміцнілих молодих рослин. При цьому рівномірність трав'яного покриву порушується, створюються умови для розростання бур'янів. Вода повинна просочити верхній шар грунту на глибину не менше 10-15 см. У випадку, якщо на поверхні грунту утворилася кірка, її необхідно руйнувати граблями (Завадська Л.В. «Газони». Москва: Видавництво. Дім МСП, 2003).

Полив бажано проводити, застосовуючи дрібнокрапельне розбризкувачі з автоматичним переміщенням напрями струменів. У цьому випадку грунт не розмивається, що особливо важливо при проростанні насіння (Кочережко О.І., Кочережко Н.В., 2003).

  1. Догляд за молодим газоном та за газоном другого і наступних років життя.

Через 5-14 днів після посіву (в залежності від виду трави), при сприятливих умовах, починають з'являтися перші сходи злакових трав. У суху чи холодну погоду цей період може бути трохи більше. Розпочинати роботи по догляду за знову посіяним (або укладеним) газоном треба відразу після того, як зійде трава.

Догляд за молодим газоном полягає в наступному:

- полив;

- перше косіння.

Полив.

Молодий газон, поки не зміцніє коренева система його рослин, вимагає ретельного догляду. Бажано систематично поливати газон, використовуючи дощувальні установки або розбризкують насадки будь-яких типів. У холодну пору року (ранньою весною чи пізньою осінню) для поливу беруть підігріту воду, а в жаркі дні - безпосередньо з колодязя або водопроводу. Поливи треба проводити легкі, з промочуванням грунту на глибину 1-2 см. У цей час по поверхні не можна рухати поливний шланг волоком і не рекомендується ходити по свіжезасіяному газоні (Рукавчук Л.М., 1998).


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 159; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты