Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Посів газонних трав.
Рівномірність посіву - це основа отримання доброго трав'яного покриву. При посіві травосумішами насіння перед посівом ретельно перемішується. Дрібне і велике насіння висівається окремо, спочатку великі, а потім дрібні.

Посів слід проводити в безвітряну погоду, можна відразу, після того як закінчили розпушування грунту і вирівнювання його поверхні (Чернояров Ю.Н., Фролова Ю.Н., 1998).

Висівають насіння в ясний, безвітряний день, бажано - похмурий, але не дощовий день на суху поверхню просохлого грунту. Грунт при цьому повинен бути злегка вологим, але не сирим і не занадто сухим. Якщо до підошов прилипає бруд, то посів краще відкласти (Завадська Л.В., 2003). Якщо грунт пересох - поливають його і чекають, коли верхній шар злегка підсохне. Перед самим посівом злегка розпушують граблями самий верхній шар грунту.

Перед посівом можна розкидати на поверхню невелику кількість (15-20 г / м. кв.) будь-якого комплексного добрива, не беручи до уваги, що під перекопування вносився основний обсяг мінерального живлення. Добрива заривають в грунт граблями, злегка розпушують верхній шар. Тепер насіння потраплять в щільне ложе, вкрите тонким шаром грунту. Це сприятиме дружному проростанню насіння, а сходи вже на першому етапі життя будуть забезпечені необхідними поживними речовинами, які активізують ріст і розвиток молодих рослин (Завадська Л.В. «Газони». Москва: Видавництво. Дім МСП, 2003).

В обраний день підготовлену під газон ділянку обережно розпушують граблями так, щоб на поверхні залишилися невеликі борозенки. Перед посівом насіння необхідно струснути, а потім відміряти необхідну кількість (Бердникова О.В. «30 чудових газонів». Москва: Олма - Пресс, 2003).

Якщо ви віддаєте перевагу засівати газон, дотримуйтесь щільність посіву, зазначену на етикетці до суміші трав, - звичайна норма становить 20-30 г / м.кв. Для посіву газону вручну слід відміряти потрібну кількість насіння для всієї ділянки і розділити ці насіння на дві рівні частини. Повільно пересуваючись вздовж ділянки по паралельних лініях, розкидають по жменьці насіння в радіусі 1,5 м, поки не витрачається половина насіння. Потім повторяють операцію, пересуваючись під прямим кутом до первісного напрямку (Під ред. Шаповалова С.М. «Оформлення ландшафту». Челябінськ: Урал, 1998).

При необхідності ділянку попередньо за допомогою шнура розбивають на смуги шириною 175-185 см. розмічені смуги засівають травосумішами по черзі, насіння ретельно заробляють граблями вручну (Агафонов Н.В., Мамонов Є.В., Іванова І.В. та ін., 2000).

При посіві великих площ їх краще розділити на ряд вузьких смуг шириною близько одного метра. Ділянка середніх розмірів можна розділити на чотири рівні частини і засівати кожну, розділивши насіння на чотири рівні частини. Уздовж доріжок і по краях газону насіння висівають густіше, ніж на всій ділянці. Після посіву по поверхні майбутнього газону знову проходять граблями, щоб злегка закрити насіння в грунт (Завадська Л.В., 2003).

Коли доводиться засівати значні ділянки вручну, роботу доцільно виконувати в наступному порядку. Тару з насінням розміщують на обох краях довгої сторони ділянки. По довжині ділянки натягують два шнури на відстані метр один від одного (або прокладають ледь помітні борозенки, щоб не запутатися при посіві). Після виміру довжини смуги визначають її площа і кількість насіння, необхідне для засіву даної смуги. Після цього пересуваючись, назустріч один одному з двох протилежних сторін, працівники починають висівати насіння: один вздовж, а інший поперек смуги. Після проходження всієї смуги двома сіячами буде з'ясовано потрібну кількість насіння. Потім крайній шнур переносять на незасіяній сторону (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін., 2002).

Техніка посіву проста: набираючи насіння в долоню, намагаються розтрясати їх приблизно за метр від поверхні грунту так, щоб вони лягали на грунт рівномірним шаром. Рухатися треба в напрямку від засіяної ділянки до незасіяної (початківці-сіяльники нерідко вчиняють навпаки).


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 130; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты