Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Підживлення газону.
Багато любителів вважають, що трава на газоні зростає сама по собі і підгодовувати її не треба. Думка ця в корені помилково. Із зрізаною травою при укосі виноситься дуже багато поживних елементів, і якщо вчасно їх не заповнювати, трава почне світлішати і гірше рости. Травостій при цьому стає більш рідким, з лисинами, а на вільних місцях починають бурхливо розвиватися бур'яни і мохи.

Щоб цього не сталосяпотрібно не забувати вчасно підгодовувати газон.

Коли підживлювати? Перше підживлення проведять навесні, незабаром після сходу снігу, як тільки почнеться відростання трави. Про частоту подальших підживлень у фахівців існують різні думки, одні вважають, що підгодовувати газон потрібно практично після кожного косіння (тобто щотижня), інші рекомендують вносити добрива раз на сезон. Однак практика підказує, що вдаватися до таких крайнощів не варто. Орієнтовно, з травня по серпень звичайний газон досить підживлювати раз на 2-3 тижні, тобто через 1 або 2 косіння. Наприкінці літа і восени підживлення роблять не частіше 1 разу на місяць.

Обираючи режим підживлень для газону, необхідно враховувати тип ґрунтів, на яких він закладений. На глинистих і суглинних ґрунтах підживлення проводять рідше, на піщаних і супіщаних - частіше, оскільки з них швидше вимиваються поживні речовини при поливі і дощах. Крім того, при виборі термінів підгодівель необхідно орієнтуватися на стан самих рослин. Якщо трава стала бліднути і гірше рости - збільшують частоту підживлень (якщо, звичайно, такий стан травостою не пов'язане з нестачею вологи, тепла чи іншими несприятливими факторами).

Намагайтеся підгодовувати газон не пізніше, ніж через день-два після чергової стрижки. Для підживлення краще вибрати похмурий день (на сонці від деяких видів добрив можуть бути опіки). Трава при цьому не повинна бути сирою.

Чим підгодовувати? Протягом періоду активного росту, тобто навесні і влітку, газон краще підгодовувати комплексними добривами, що містять значну кількість азоту (цей елемент, як відомо, необхідний для активного росту рослин). Це може бути спеціальне добриво для літнього підживлення газонів - в даний час такі добрива нерідко можна зустріти в продажу. Можна також підживити газон нітроамофоскою або іншими комплексними добривами, в тому числі - і добривом для квітів (тільки не спеціалізованими добривами для хвойників, азалій та інших видів рослин, які вимагають підвищеної кислотної або, навпаки, лужної реакції середовища). Орієнтовна норма внесення комплексних добрив - 25-30 г/м2.

Якщо, незважаючи на підживлення, трава залишається блідою і погано росте - 1-2 рази замість комплексних добрив підживити газон азотними - сечовиною (карбамідом), сульфатом амонію та ін. Норма внесення азотних добрив нижче, ніж комплексних, - близько 15-20 г/м2.

Наприкінці літа і восени ростові процеси в рослині сповільнюються. Внесення азоту в цей час не тільки не принесе користі, але може негативно позначитися на перезимівлі рослин. У цей період газон бажано підживити фосфорними (суперфосфат) і калійними (наприклад, сульфат калію) добривами або спеціальними комплексними добривами для осіннього підживлення газону. Азот у таких добривах присутній у відносно невеликих кількостях і знаходиться у формі, що повільно засвоюється.

Як підживлювати? Існують два способи підгодівлі газону: рідкий і сухий.

При рідкому способі добриво розчиняють у воді і цим розчином з лійки поливають газон. При такому способі внесення добрив поживні речовини швидше надходять до коріння рослин, а добриво більш рівномірно розподіляється по площі газону, проте спосіб цей дуже трудомісткий.

При сухомуспособі добриво (найчастіше - гранульоване) розсипають по поверхні газону. Як правило, на невеликих газонах добриво розсипають вручну. На великих газонах застосовують механічні розподільники добрив.

Приступаючи до підживлення газону, розраховують, скільки даного добрива знадобиться на всю площу. При рідкому внесенні визначають, яку площу треба полити однією лійкою, а потім відміряють необхідну для цієї площі кількість добрив, розчиняють його у відрі з водою (приблизно дорівнює обсягу лійки), потім переливають розчин у лійку. Розчиняти добрива безпосередньо в лійку небажано, оскільки гранули, які не до кінця розчинилися, можуть забивати отвори в насадці для розпилення води. При поливі намагаються обирати орієнтири і уважно стежити за ними, щоб не пропустити або не полити двічі будь-яку частину газону.

При сухому способі внесення добрив наберають добриво в руку, визначають, скільки в ній помістилося грам і на яку площу газону цю кількість потрібно розсипати. Розсипати добрива потрібно акуратно, намагаючись розподілити його рівномірно по всій площі, не пропускаючи які-небудь ділянки і не вносячи туди добриво двічі, так як від якості внесення добрив залежить зовнішній вигляд газону. При нерівномірному внесенні добрив, особливо азотних, на газоні з'являться темні і світлі плями, а трава буде рости нерівномірно.

При внесенні добрив треба дотримуватися техніки безпеки. На руки обов'язково надівають гумові рукавички, а на ноги - закрите взуття. Не дозволяється вносити добриво у вітряну погоду. При попаданні добрив в очі або в рот промивають їх великою кількістю чистої води.

Після внесення добрив, особливо азотних, газон бажано полити чистою водою. Полив, по-перше, допоможе добриву швидше розчинитися і досягти зони коренів і, по-друге, запобіжить появі опіків на листках рослин.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты