Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Шкідники
Шкідники завдають багато неприємностей власникам газонів.

Мурахи можуть відносити насіння із знов засіяних ділянок, проробляти ходи у верхньому шарі грунту, але найбільше псують зовнішній вигляд газону горбки землі, які вони насипають при будівництві мурашників. Крім того, мурашки сприяють розселенню попелиці на квітниках, чагарниках і деревах, що знаходяться біля газону.

Боротися з мурахами складно. Хімічні препарати, що продаються в магазинах, не завжди ефективні. У якості «народного» способу боротьби з мурашками можна рекомендувати полити мурашник окропом. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити траву на газоні.

Хробаки в більшості випадків приносять велику користь, розпушуючи і аеруючи грунт, поїдаючи відмерлі частини рослин і переробляючи їх в гумус. Проте при масовому розмноженні черв'яків купки землі,які вони викидають з ходів, можуть сильно псувати вигляд газону, особливо - партерного. При розплющуванні таких купин ногами або косаркою поверхня газону стає нерівною, трава в цих місцях може гинути або сильно ушкоджуватися при косінні. Особливо шкідливі викиди хробаків на спортивних газонах, коли, намокаючи, вони розмазуються по траві, від чого газон стає слизьким і брудним.

При масовій появі на газоні викидів черв'яків перед стрижкою змітають їх мітлою (робити це можна тільки на сухому газоні). Для того щоб знизити кількість черв'яків у грунті, не треба залишати на газоні скошену траву, опале листя та інші рослинні залишки. Вчасно прогрібати і аерувати газон, видаляючи повсть, що утворився. Підвищують кислотність грунту шляхом мульчування торфом, підживлень фізіологічно кислими добривами. Не дозволяється вносити на газон вапно.

Кроти можуть сильно зіпсувати газон, викидаючи на його поверхню великі купи землі зі своїх ходів. Боротися проти кротів дуже складно. У магазинах продаються хімічні препарати і отруєні приманки, які рекомендується поміщати в ходи кротів, але частіше за все вони виявляються неефективні.

Боротися з цими звірами за допомогою пасток і капканів також непросто - для цього потрібен великий досвід і спеціальні навики. Останнім часом у продажу почали з'являтися прилади, що видають сигнали, які відлякують, - у деяких випадках вони можуть бути ефективними, але придбати їх можна далеко не завжди. В якості народного засобу для боротьби з кротами можна запропонувати помістити в кількох місцях у ходи ганчірочки, змочені гасом. Крім того, у боротьбі з кротами допомагають заходи щодо зниження чисельності хробаків на газоні, оскільки дощові черв'яки є їх основною їжею.

Птахи приносять велику користь, знищуючи величезну кількість шкідливих комах, тому люди здавна намагалися залучати їх в свої сади. Але в окремих випадках і вони можуть приносити деяку шкоду. Особливо небезпечні птиці для знову посіяного газону. Деякі види птахів у великих кількостях викльовують насіння газонних трав з поверхні грунту. Інші люблять купатися в пилу на газоні, який ще не зійшов. Треті ласують молодими паростками трав, що сходять. Тому після посіву газону треба уважно слідкувати за ним. Якщо помічено, що птахи завдають йому шкоди, укривають засіяну площу легким нетканим матеріалом або натягають над ним сітку або нитки (вздовж і поперек ділянки). Дорослому газону птиці практично не шкодять.

Собаки. Ці улюбленці господарів люблять побігати на газоні. На жаль, в результаті газон терпить значних втрат. Великі жовті або бурі плями загиблої трави виникають після потрапляння туди собачої сечі. Щоб зменшити можливість їх появи, не радять виводити собак на газон відразу з дому - спочатку вигулюють їх на інших ділянках саду або за його межами. Увипадку, якщо собака зробила на газоні калюжу, - промивають це місце великою кількістю чистої води. Не треба випускати собак на молодий газон (в перші 2-3 місяці після його посіву або укладання). Не треба гратися з собакою на сирому газоні - при розбізі та гальмуванні її кігті можуть залишати на грунті глибокі борозни з вирваною травою.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты