КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Що відноситься до лікувальних властивостей гіпсу?А. Надійна іммобілізація на період лікування, спокій. В. Рання реабілітація. С. Фіксація нестабільних переломів. D. Лікування вивихів, що не вправляються. Е. Лікування звичних вивихів. При якій пробі на якість гіпсу роблять гіпсову кульку діаметром до 2,5 см? А. На сипучість. В. На вологість. С. На міцність. D. На затвердіння. Е. На запах. При якій пробі на якість гіпсу використовують вогонь, металеву пластину та дзеркало? А. На сипучість. В. На вологість. С. На міцність. D. На затвердіння. Е. На запах. Що відноситься до правил накладання гіпсових пов’язок? А. Гіпсова пов’язка повинна захоплювати два суміжних суглоба, а при ушкодженнях плечової, кульшової кісток або їх суглобів – три. В. Кінцівці надається середнє фізіологічне положення. С. Останній тур гіпсового бинту повинен накривати попередній на ½ або ⅔ ширини бинта. D. Пальці стопи чи кисті повинні бути вільними від пов’язки. Е. Все вище перераховане. Яким правилом накладання гіпсових пов’язок можна знехтувати? А. Пальці стопи чи кисті повинні бути вільними від пов’язки. В. Пов’язка повинна бути змодельована, без перетяжок, вдавлень, рівномірно охоплювати без удавлення кінцівки. С. Нанесення олівцем на пов’язку дати накладання та вірогідний термін зняття гіпсової пов’язки. D. Накладання гіпсової пов’язки не повинно займати більше 10–15 хвилин. Е. Гіпсова пов’язка повинна захоплювати два суміжних суглоба, а при ушкодженнях плечової, кульшової кісток або їх суглобів – три.
Яких гіпсових пов’язок не існує? А. Циркулярних. В. Гонітних. С. Шароподібних. D. Мостоподібних. Е. Лонгетних. Що відноситься до показань лікування гіпсовими пов’язками? А. Лікування вроджених деформацій кісток (клишоногість, клишорукість). В. Запальні процеси кісток (ревматоїдний артрит), суглобів, лікування туберкульозу, остеолізу кісток. С. Після лікування скелетним витягуванням. D. Переломи кісток після консервативного і оперативного лікування. Е. Все вище перераховане. 53. Показаннями до лікування гіпсовими пов’язками є: А. Анаеробна інфекція в рані. В. Запалення сухожилкових піхв (тендовагініти). С. Не розрізані флегмони, гнійні запливи. D. Комбіновані переломи ускладнені опіками. Е. Відмороження.
Для чого треба залишати вільними від гіпсової пов’язки кінчики пальців кистей та стоп? А. Для профілактики контрактур. В. Для можливої ранньої реабілітації. С. Для спостереження за кровообігом в травмованій кінцівці. D. Для попередження синдрому тривалого стиснення. Е. Для профілактики редислокації кісткових уламків.
|