Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаНавчальні башти
Читайте также:
  1. Навчальні заняття
  2. ПІДРУЧНИКИ ТА НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

 

2.10.1. Навчальні башти установлюються на спеціально обладнаних майданчиках на дворовій території чи добудовуються до будівель пожежних депо. Башти, що добудовані, мають відповідати ступеневi вогнестійкості будівель i мати окремий вхід. За наявності входу з будівлі двері мають бути протипожежними. Навчальні башти, що стоять окремо, можуть бути будь-якого ступеня вогнестійкості.

2.10.2. Навчальні башти повинні відповідати таким вимогам:

1) чотириповерхова, не менш ніж на два ряди вiкон, фасадна площина обшивається дошками, на ній передбачається:

- на кожному поверсі (крім першого) по два i більше віконних прорізи без фрамуг розмірами 1,1х1,87 м;

- відстань від вікна до обрізу стіни не менше 65 см;

- ширина простінка не менше 60 см, ширина підвіконня 40 см, висота підвіконня від рівня підлоги - 80 см, висота підвіконня 2-го поверху від рівня землі - 4,25 см, відстань між підвіконнями 2-го, 3-го та 4-го поверхів - 3,3 м;

- підвіконня 2-го, 3-го, 4-го поверхів повинні виступати за фасадну площину башти на 3 см. До лицьової частини підвіконня 2-ого поверху прибивається шар прогумованої тканини. Робоча сторона навчальної башти, крім віконних прорізів, не повинна мати отворів i частин, що виступають (крім підвіконня та обмежувального бруса у нижній частині башти). У нижній частині башти, на 1-2 см нижче рівня третьої сходинки драбини-штурмiвки, набивається брусок перерізом 6х6 см. Вiд вікна 2-го поверху до землі фасадна частина оббивається листовим залізом чи гумою. Навчальні башти обладнуються внутрішніми стаціонарними сходами i первинними засобами пожежогасiння. Маршові сходи повинні мати поручнi. Вертикальні сходи не повинні бути наскрізними по всій висоті башти та з'єднувати тільки поверх із поверхом. Прорiзи у перекриттях башти повинні мати огорожу. Майданчики біля вiкон усередині навчальної башти мають бути глибиною (від робочої сторони) не менше 1,5 м;

2) майданчик для проведення занять зі штурмовою i висувною драбинами повинен бути рівним, без каміння, дрібних колючих i ріжучих предметів, мати однакове покриття (не допускається кам'яне чи бетонне), довжиною не менше 50 м i шириною не менше 10 м (залежно від конструкції башти i кількості віконних прорізів на поверсі);3) навчальна башта забезпечується пристроями для страхування, із розрахунку один пристрій на один ряд вiкон по вертикалі. Пристрiй для страхування випробовується за спеціальною програмою щорічно та після ремонтів (статичне та динамічне випробування).

Статичне випробування: рятувальна мотузка пропускається через блоки i замок. До кінця мотузки на карабіні підвішується вантаж вагою 350 кг на 5 хв. При цьому замок має міцно утримувати мотузку. Пiсля зняття навантаження на мотузці не повинно бути ніяких пошкоджень, подовження мотузки не повинно перевищувати 5% початкової довжини.

Динамічне випробування: до кінця мотузки, що пропущена через блоки i замок, на карабіні підвішується i скидається з підвіконня 3-го поверху вантаж вагою 150 кг. При скиданні вантажу мотузка має не пробуксовувати більше 30см.

Пристрiй для страхування необхідно випробовувати також безпосередньо перед застосуванням. Для перевірки на мотузці, що пропущена через блоки i замок, підтягуються та зависають на 1-2 с три чоловіка. При цьому замок страхувального пристрою має міцно втримувати мотузку i після зняття навантаження на ньому не повинно бути пошкоджень та залишкової деформації;4) перед робочою стороною башти у грунті має бути влаштована запобіжна подушка товщиною не менше 1м. Запобіжна подушка має виступати за габарити башти не менше ніж на 1 м i мати довжину від кінця твердого покриття доріжки до робочої сторони башти 4 м. Вона виконується із суміші (1:1) піску i тирси, що насипана шаром 0,5 м на основу товщиною 0,5 м із хмизу чи іншого пружного матеріалу. Мiж хмизом i засипкою розміщують прокладку. Для відведення води з-пiд запобіжної подушки створюється дренаж чи інший пристрій, який забезпечує її витік. Оновлювання запобіжної подушки здійснюється не рідше одного разу на 24 місяці i оформлюється актом. Пiд час занять на башті верхній шар запобіжної подушки має бути розпушеним. За температури зовнішнього повітря нижче 00С запобіжна подушка башти вкривається щитами (матами).

2.10.3. За умови використання навчальної башти для сушіння i миття пожежних рукавів шахта для сушіння i приміщення для миття відокремлюються від приміщення навчальної башти суцільною стіною, вихід на верхній робочий майданчик шахти i у приміщення, де миють пожежні рукави, допускається через приміщення башти. Верхнiй робочий майданчик обладнується лебідкою для пiдйому рукавів на висоту до 25 м. Шахта обладнується лебідкою для пiдйому рукавів, пускова апаратура розміщується внизу i на верхньому майданчику сушильної шахти. Кріплення рукавів має забезпечуватись пристроями, які дозволяють просте i швидке їх закріплення i звільнення, а також має виключити самовільне падіння рукавів униз.

2.10.4. Забороняється використовувати навчальні башти для зберігання обладнання i різних предметів, крім пожежних рукавів, які підвішуються для сушіння.


Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 14; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты