Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЦех (майстерня, дільниця) для ремонту та обслуговування акумуляторів у загонах (частинах) технічної служби
Читайте также:
  1. Б) нормами обслуговування
  2. Б) нормами обслуговування;
  3. Б) нормами обслуговування;
  4. База (пост) газодимозахисної служби
  5. База ГДЗС по ремонту и проверке СИЗОД, контрольный пост ГДЗС
  6. В магазинах з методом продажу - самообслуговування
  7. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦI ПIД ЧАС НЕСЕННЯ СЛУЖБИ, ГАСIННЯ ПОЖЕЖ
  8. Задание VIII. Порядок признания расходов по ремонту, модернизации и реконструкции объектов основных средств
  9. Контроль господарської діяльності продовольчої служби.
  10. Лекція 10. СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ У ПІДРОЗДІЛАХ СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ МНС УКРАЇНИ

2.9.2.1. Примiщення цеху (майстерні, дільниці) з ремонту та обслуговування акумуляторів у загонах (частинах) технічної служби має бути завжди зачинене. Електромонтерам-акумуляторникам та особам (крім оперативного персоналу), які мають право на огляд цих приміщень, ключі видаються на загальних підставах під час роботи або огляду.

2.9.2.2. Забороняється паління в приміщенні акумуляторних батарей, вхід до нього з вогнем, користування електронагрівальними приладами та технічними засобами, що можуть дати іскру.

2.9.2.3. На дверях приміщення акумуляторних батарей мають бути написи: "Акумуляторна", "Вогненебезпечно", "З вогнем не заходити", "Палити забороняється".

2.9.2.4. Припливно-витяжну вентиляцію приміщень акумуляторних батарей слід вмикати перед початком зарядження батарей i вимикати після видалення всіх газів - не раніше ніж через 1,5 год. після закінчення зарядження.

2.9.2.5. Кожне акумуляторне приміщення має бути забезпечене: костюмом з вовни, гумовим фартухом, гумовими рукавицями та чоботами, захисними окулярами, скляним або порцеляновим кухлем з носиком (або глеком) місткістю 1,5 - 2,0 л для приготування електроліту та доливання його в посудини, нейтралізуючим розчином соди (5%-ним) - для кислотних батарей i борної кислоти та оцтової есенції (одна частина есенції на вісім частин води) - для лужних батарей.

2.9.2.6. На всіх посудинах з електролітом, дистильованою водою, содовим розчином або розчином борної кислоти мають бути зроблені чіткі написи (найменування).

Кислоту слід зберігати в скляних оплетених бутлях, в окремих приміщеннях, що провітрюються. Пляшки з кислотою мають бути встановлені на підлозі в один ряд. Кожну з них слід забезпечити биркою з найменуванням кислоти. Порожні пляшки з-пiд кислоти зберігаються в аналогічних умовах.

2.9.2.7. Усі роботи з кислотою та лугом мають проводитися людьми, що пройшли спеціальну підготовку згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (НПАОП 0.00-4.12-05).2.9.2.8. Перенесення бутлiв має проводитися двома особами на спеціальних носилках, на яких бутель надійно закріплюється на рівні двох третин своєї висоти. Заздалегідь має бути перевірена справність носилок.

2.9.2.9. Розливання кислоти з бутлiв слід проводити з примусовим нахилом за допомогою спеціальних пристроїв для закріплення бутлiв.

Пiд час приготування розчину кислота повільно, з зупинками, аби уникнути інтенсивного нагріву розчину, тонким струменем з кухля місткістю 1-2 л вливається до посудини з дистильованою водою. Розчин при цьому слід увесь час перемішувати.

Забороняється приготування розчину шляхом вливання води в кислоту. Пiд час приготування розчину в скляних посудинах потрібно бути обережним, маючи на увазі, що під час нагрівання розчину скло може тріснути.

2.9.2.10. Пiд час роботи з кислотою та лугом слід одягти кислотостійкий костюм, захисні окуляри та гумові рукавицi. Штани костюма одягаються поверх халяв чобiт.

2.9.2.11. Подрібнення шматків сухого їдкого лугу проводиться із застосуванням спеціальних совків та мiшковини; працівник має бути захищений гумовим фартухом, гумовими рукавицями та захисними окулярами.2.9.2.12. Пiд час виконання цих робіт поблизу має знаходитись посудина з нейтралізуючим розчином.

2.9.2.13. Паяння пластин в акумуляторному приміщенні дозволяється лише за таких умов:

- не раніше ніж через 2 год. після закінчення зарядження. Батареї, що працюють за методом постійного дозарядження, мають бути за 2 год. до початку робіт переведені в режим розрядження; до початку робіт має бути заздалегідь увімкнена вентиляція для забезпечення повного видалення всіх газів з приміщення;

- під час паяння має забезпечуватись безперервна вентиляція;

- місце паяння має бути огороджене від решти батареї вогнестійкими щитами.

2.9.2.14. При обслуговуванні ртутного випрямляча слід:

- встановлення ртутної колби та інші роботи в шафі випрямляча проводити лише при вимкнутих вимикачах постійного та змінного струму;

- під час роботи випрямляча шафу тримати завжди зачиненою; щоб уникнути пошкодження зору забороняється дивитись на працюючу ртутну колбу без запобіжних окулярів або захисного оглядового скла.

2.9.2.15. Пiд час обслуговування селенових випрямлячiв забороняється зняття кожуха та проведення будь-яких робіт на струмопровідних частинах без вимкнення випрямляча.

2.9.2.16. Експлуатаційне обслуговування акумуляторної батареї проводиться спеціальним електромонтером-акумуляторником та оперативним персоналом з кваліфікаційною групою не нижче III.


Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты