Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПРИКЛАДИ РЕЦЕПТА АБО ФОРМУЛЮВАННЯ ПРИЗНАЧЕННЯ
Читайте также:
 1. Банки як провідні фінансові посередники, їх призначення і функції.
 2. Валютні системи: поняття, структура, призначення
 3. Види культурних норм та їх суспільне призначення
 4. Види обліку і їх призначення
 5. ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
 6. Гетерополiсахариди (приклади, властивості).
 7. Державний бюджет України та його призначення
 8. ДОДАТОК Б. Приклади тестових завдань
 9. Електронні мережі та їх призначення
 10. Класифікація рахунків за призначенням і структурою
 1. Електрофорез 0,025% розчину прозерину СМТ-струмами на ділянку епігастрію. Р2, РР І-ІV по 5 хв., глибина модуляції 100-70 Гц, тривалість п.-п. 2-3 сек., сила струму — до помірної вібрації, через день, 10 процедур.
 2. Діадинамоелектрофорез 30% розчин іхтіолу на ділянку правого кульшового суглоба. ДБ 3 хв., КП 3 хв., ДП З хв., сила струму—до вираженої вібрації, щодня, 10 процедур.
 3. Електросон-електрофорез 3% розчину броміду натрію. Частота імпульсів 10-15 Гц, лобно-соскоподібновідросткова методика, сила струму порогова, ДПС — 20%, 30-40 хв., щодня, 12 сеансів.
 4. Флюктуофорез 3% розчину анальгіну на ділянку правого гомілковостопного суглоба. Однополярний струм, щільність струму до 1 мА/см², 10-12 хв., щодня 6 процедур.
 5. Діагноз: хронічний попереково-крижовий радикуліт, загострення. 5-процентний розчин хлориду кальцію — СМС-форез поперекової ділянки, впоперек, режим випрямлений, IV—ІІІ рід роботи, при частоті модуляції 100-150 Гц, глибина модуляції 50-70%, тривалість посилок імпульсів 2 сек., сила струму — до появи вібрації, по 5 хв. кожним видом роботи, щодня, № 10.
 6. На кліше—вказати розташування та площину електродів, їхню полярність; біля активного електрода вказати лікарську речовину та її концентрацію.

 

 1. ІНТЕРФЕРЕНЦТЕРАПІЯ

Інтерференцтерапія -це метод використання з лікувальною метою інтерференційних струмів, які утворюються всередині тканин внаслідок накладання один на одного двох змінних струмів однакової амплітуди, але різних частот.

Під час процедури на тіло пацієнта накладають 2 самостійних пари електродів таким чином, щоб перехрест силових ліній струму всередині тканини був по можливості в ділянці патологічного процесу. В методиці застосовують змінні синусоїдальні струми з частотами в межах від 3000 до 5000 Гц. При цьому струм, що подається з однієї пари електродів має незмінну частоту, наприклад 4000 Гц, а з другої пари – частоту, яка відрізняється від частоти 1-ї пари на 1-100 Гц, наприклад 3900 Гц, причім різницю частот можна регулювати у зазначених вище межах. Усередині тканин ці 2 самостійних струми накладаються один на одного і внаслідок інтерференції виникає активно діючий струм. При цьому висока частота застосовується лише для полегшення проходження струму в тканини, а діючим фактором є різниця частот струмів, що перехрещуються в тканинах. Отже, зазначені вище імпульсні струми утворюються всередині тканини і цим інтерференцтерапія відрізняється від ампліпульстерапії.При співпадінні частот двох струмів, що накладаються в тканині утворюються коливання з великою амплітудою, які в подальшому змінюються на коливання з малою амплітудою. Виділяють 2 форми коливань:

 • «биття» (зміни амплітуди відбуваються з однаковою частотою і в однаковій мірі);
 • «спектр» (зміни амплітуди відбуваються не з однаковою частотою).

Змінні струми вільно проходять углиб тканин, не спричиняючи неприємних відчуттів. Це забезпечує м’яку дію і добру переносимість процедури. Пройшовши під шкіру струм рухається в напрямку найменшого опору до протилежного електрода, в першу чергу по м’язовому шару і судинах, де два струми зустрічаються і утворюють так звану пульсацію («биття»). Виникають м’язові скорочення, що супроводжуються відчуттям легкої вібрації. Поліпшується крово- і лімфообіг, утворюються БАР, підвищується обмін речовин. Провідна дія цього струму – поліпшення системи периферичного кровообігу.В зв’язку з слабким збуджуючим впливом інтерференційних струмів до них досить швидко виникає звикання. Болевгамовуюча дія цього струму в порівнянні з діадинамічними та іншими низькочастотними струмами слабша.

В цілому, лікувальна дія інтерференційних струмів поступається дії інших методів низькочастотної терапії. Тому, інтерференцтерапію застосовують головним чином в гострому періоді хвороби, деколи в підгострому. При хронічному і, особливо, в’яло перебігаючому процесі ці струми малоефективні або неефективні взагалі. Тому, ці струми комбінують з іншими методами електротерапії (діадинамотерапія, лікувальний електрофорез та ін.) та фізіотерапії (масаж, ЛФК, парафінолікування, озокеритолікування, ультразвукова терапія, мікрохвильова терапія).


Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты