КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Чи існує межа між людським розумом та штучним інтелектом? Чим визначається ця межа?· Чи може машина діяти розумно? Чи може вона вирішувати проблеми, які людина вирішує за допомогою міркувань? · Чи може машина мати розум, свідомість, психічний стан у тій мірі, у якій ними володіє людина. Чи може вона відчувати? · Чи однакова природа людського і штучного інтелекту (ШІ)? Чи є у своїй основі людський мозок комп'ютером? Ці питання відображають інтереси різних дослідників штучного інтелекту, філософів, дослідників пізнавальної (когнітивної) діяльності. Відповіді на ці питання залежать від того, що розуміється під поняттями «інтелекту» або «свідомості», і які саме «машини» є предметом обговорення. Термін «сильний штучний інтелект»увів Джон Серль, його ж словами підхід і характеризується: "Програма буде не просто моделлю розуму; вона в буквальному значенні слова сама й буде розумом, у тому ж значенні, у якому людський розум — це розум". Навпаки, прихильники"слабкого мтучного інтелекту"воліють розглядати програми лише як інструмент, що дозволяє вирішувати ті або інші завдання, які не вимагають повного спектра людських пізнавальних здібностей. · Якщо в майбутньому машини зможуть міркувати, усвідомлювати себе й мати почуття, то що тоді робить людину людиною, а машину — машиною? · Якщо в майбутньому машини зможуть усвідомлювати себе й мати почуття, чи можливо буде їх експлуатувати або доведеться наділяти їх правами? На разі дуже тяжко дати відповідь на ці запитання. Єдине, що можна зазначити - це те, що на данному етапі розвитку суспільства машини вже перевищіли можливості людського мозку стосовно швидкості та кількості одночасно оброблюваної інформації.Зараз машини виконуюють роль неперевершених виконавців, проте створити щось нове машина, поки, не спроможна. Вона здатна тільки оперувати закладеною у неї інформацією та тільки зазначеними способами. Машині чужі поняття "творчість" та "абстракне мислення". В машин немає почуттів, цілей та мотивів. На разі це основна, фундаментальна відмінність людини від машини. Це та межа, яка все ще відокремлює нас від роботів. Проте час іде, технічний розвиток набирає обертів і, хто знає, може з часом стане можливим перетнути і цю межу.
№ 31 Як співвідносяться між собою поняття "індивід", "людина", "особистість"? З цим поняттям нерозривно пов'язане інше - "індивідуальність ", що визначає зміст особистого, неповторного світу людини, її найвищі цінності та авторитети, її можна визначити яксукупність властивостей та здібностей, які відрізняють даного індивіда від інших. Індивідуальність, таким чином, є, з одного боку, наслідком біологічної своєрідності людського організму, а з другого - наслідком специфічних особливостей розвитку певного індивіда, неповторності його життєвого шляху, який завжди є оригінальним. Поняття "особистість" охоплює також: усі суспільні відносини, найважливішими з яких є ставлення до суспільного обов'язку, моральних норм. Це не просто носій конкретних історичних суспільних відносин, а людина, яка активно впливає на ці відносини відповідно до своїх індивідуальних здібностей і нахилів, свідомості й організованості, трудової та суспільно-політичної активності. Формування особистості відбувається у процесі соціалізації. Соціалізацію можна визначити як процес засвоєння індивідом певної системи знань, норм та цінностей, які дозволяють функціонувати йому як повноправному члену.
№ 32 Основні виміри буття людини в філософії екзистенціалізму. · Можна виділити два основних напрямки в екзистенціалізмі: 2. атеїстичний (Ж.-П.Сартр, А.Камю).
|