Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВикиди при роботі ТЕС.
Читайте также:
  1. Взаємодія в роботі станцій та ділянок, що до них прилягають та елементів станцій між собою
  2. Викиди в атмосферу електростанцією потужністю
  3. ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ
  4. ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПРИ ПОЧАТКОВІЙ РОБОТІ З КОМПЛЕКСОМ ПРОГРАМ
  5. Проблеми у роботі мережі на основі мостів
  6. Тема: Дослідження процесів втоми при циклічній роботі.
  7. Ш.3.2.Методика розрахункових робіт в курсовій роботі по підвищенню економічної ефективності підприємства

Теплові електростанції служать основним джерелом забруднення навколишнього середовища в енергетиці. Вплив ТЕС на природу може розглядатися в двох аспектах: для того або іншої ділянки поверхні Землі в той чи інший відрізок часу (локальне вплив) або загальний вплив на біосферу з урахуванням наростаючих темпів розвитку промисловості (глобальний вплив). Розглянемо спочатку питання, пов'язаніз локального впливу тепловихелектростанцій на навколишнє середовище, яке при високих димових трубах оцінюється для території діаметром 20-50 км. На ТЕС в процесі горіння органічного палива разом з іншими продуктами згоряння утворюються шкідливі сполуки - оксиди сірки, азоту та летюча зола.Вони викидаються в атмосферу через димові труби ТЕС. При неповному згорянні палива в топці котла утворюються дуже шкідливі для людини оксид вуглецю і канцерогенні речовини. Однак при використанні сучасної техніки спалювання палива на ТЕС виділення продуктів неповного згоряння можна виключити або звести до мінімуму. В результаті обробки та використання води на ТЕС утворюються стічні води, що містять шкідливі речовини. Ці скиди чинять негативний вплив на живу природу, водойми і водотоки. Всі викиди і скиди ТЕС роблять шкідливий вплив на весь комплекс живий природи - біосферу. Аналізуючи викиди шкідливих речовин в атмосферу, відзначимо, що найбільш чутливими до впливу S02 в атмосферному повітрі є рослини. Токсична вплив діоксиду сірки на рослини пов'язане з пошкодженням поверхні листя і хвої шляхом руйнування.Листяні дерева, щорічно скидають листя, менш схильні до дії S02. Хвойні дерева страждають сильніше. У людей наявність SО2 в атмосферному повітрі призводить до атеросклерозу, захворювань серця, хронічного бронхіту, бронхіальноїастмі. Вельми токсичні для людини оксиди азоту NO ^ .. Вони мають різко вираженим подразливу дію, особливо на слизову оболонку очей, і здатні глибоко проникати в легені, викликаючи ушкодження альвеолярного епітелію і бронхів. У людей знижуються дихальні функції, підвищується число респіраторних захворювань. Тривала дія оксидів азоту NOx навіть при концентраціях 2 мг/м3 призводить до хлорозу рослин. Діоксид азоту, що знаходиться в повітрі з концентрацією 4-6 мг/м3, викликає гостре пошкодження рослин. Оксиди азоту, поглинаючи природну радіацію, знижують прозорість атмосфери і сприяють утворенню фотохімічного туману - смог. Шкідливий вплив на людину і природу робить також летюча зола, забезпечуючи підвищене надходження важких металів у грунт і водойми.


Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 24; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты