Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаДжерела фінансування дефіциту місцевого бюджету.
Читайте также:
  1. Адміністративно-правовий статус органів місцевого самоврядування
  2. Будова Сонця та джерела його енергії
  3. Бюджетне фінансування, його сутність, форми і методи
  4. Венчурний капітал як джерело фінансування інноваційної діяльності підприємств
  5. Вибір джерела фінансування
  6. Видатки бюджету на вищі органи державного управління, органи місцевої влади та місцевого самоврядування
  7. Визначення необхідного обсягу та джерел фінансування капітальних вкладень
  8. Вірус імунодефіциту людини
  9. Джерела авторського права і суміжних прав
  10. Джерела вивчення історії України та її історіографія.

Бюджетний дефіцит - це перевищення витрат бюджету над його прибутками; - перевищення видатків бюджету над його доходами з урахуванням різниці між наданням кредитів з бюджету та поверненням кредитів до бюджету.

Затвердження місцевого бюджету з дефіцитом дозволяється у разі наявності обґрунтованих джерел фінансування бюджету, якими вважаються: кошти від місцевих внутрішніх і зовнішніх запозичень; повернення бюджетних коштів з депозитів, надходження від продажу цінних паперів; вільний залишок бюджетних коштів (перевищення залишку коштів загального фонду над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду).

Джерелами фінансування дефіциту місцевого бюджету можуть бути внутрішні джерела в наступних формах: 1) муніципальні позики, здійснювані шляхом випуску муніципальних цінних паперів від імені муніципального освіти; 2) кредити, отримані від кредитних організацій; 3) бюджетні кредити, отримані від бюджетів інших рівнів бюджетної системи України; 4) надходження від продажу майна, що перебуває в муніципальній власності.

Стосовно джерел фінансування бюджетного дефіциту, то їх розрізняють за кредиторами, інструментами залучення, економічним впливом (інфляційнії неінфляційні, виходячи з впливу на чисту вартість уряду, з огляду на мультиплікаційний ефект тощо).

Право розробки та впровадження єдиного порядку здійснення запозичень для місцевих бюджетів статтею 74 Бюджетного кодексу надано Кабінету Міністрів України. У статті 15 Бюджетного кодексу встановлено ряд положень, які регламентують порядок та перелік джерел покриття (фінансування) дефіциту державного та місцевих бюджетів.

До джерел фінансування дефіциту бюджету віднесено державні внутрішні та зовнішні запозичення: кредити та позики від сектора державного управління, органів грошово - кредитного регулювання та банківських установ, кредити міжнародних організацій, органів управління іноземних держав, іноземних комерційних банків та інші джерела. Частиною шостою статті 15 Кодексу встановлено заборону на використання емісійних коштів Національного банку України на покриття дефіциту Державного бюджету. Обсяг та джерела фінансування державного боргу на відповідний бюджетний рік встановлюються Законом про Державний бюджет. Джерела фінансування дефіциту місцевого бюджету підлягають затвердженню місцевими радами у рішенні про бюджет на поточний бюджетний рік.

Дата добавления: 2015-01-19; просмотров: 24; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты