Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаМЕТОДИ АНТИСЕПТИКИ РУК
Читайте также:
  1. Amp; Методичні вказівки
  2. Amp; Методичні вказівки
  3. Amp; Методичні вказівки
  4. Amp; Методичні вказівки
  5. Amp; Методичні вказівки
  6. Amp; Методичні вказівки
  7. Amp; Методичні вказівки
  8. B. Искусственная вентиляция легких. Методики проведения искусственной вентиляции легких
  9. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  10. II. Примеры проективных методик

Хірургічна антисептика рук проводиться з метою розірвання ланцюга передачі інфекції шляхом знищення транзиторної і резидентної мікрофлори. Проводить її вся операційна бригада перед кожним оперативним втручанням.

Гігієнічна антисептика рук проводиться з метою розірвання ланцюга інфекції шляхом знищення транзиторної мікрофлори. Проводять її лікар - стоматолог і його асистенти до і після кожного контакту з інфікованим матеріалом.

Система антисептики рук стоматологічної бригади проводиться і врахуванням мікробної флори, характерної для рук.

Резидентна (постійна, нормальна) мікрофлора – це мікроорганізми, які живуть і розмножуються на шкірі, 10 – 20% з них можуть знаходитись в глибинних шарах шкіри, в т.ч. в сальних потових залозах, волосяних фолікулах. Резидентна мікрофлора представлена в більшості коагулазонегативними коками (перш за все Staphylococcus epіdermidis, однак включають і інші види стафілококів) і дифтероїдами. Грам – негативні бактерії не рахуючи представників роду Acinetobacter) рідко бувають резидентними, однак деякі ентеробактерії (перш за все клебсієли) можуть виживати і навіть розмножуватись на шкірі протягом декількох днів, а іноді і довше. В таких випадках називають "тимчасово резидентними мікроорганізмами".

Резидентну мікрофлору важко видалити чи знищити за допомогою звичайного миття рук чи дезінфекційних процедур, хоча їх чисельність при цьому можна значно знизити.

Транзиторна (тимчасова) мікрофлора - це мікрофлора яка втрапила на руки в результаті контакту з колонізованими (інфікованими) пацієнтами чи контамінованими об'єктами навколишнього середовища ЛПЗ. Транзиторна мікрофлора може зберігатись на шкірі протягом певного часу (менше 24 годин). Вона може бути представлена небезпечними в епідеміологічному відношенні мікроорганізмами, наприклад, госпітальними штамами ____________ клебсієл, сальмонел, псевдомонад і інш. грам негативними бактеріями, патогенними стафілококами, ротавірусами.

Нa практиці важко розмежувати транзиторну і резидентну мікрофлору, тому існує поняття "тимчасово резидентна мікрофлора”, яка може бути класифікована як потенційний збудник захворювань.

Однак, навіть правильно пройдена гігієнічна і хірургічна антисептика рук не дозволяє повністю видалити найбільш стійку мікрофлору і гарантувати захист рук стоматологічної бригади. Тому і на терапевтичному і, тим більше, на хірургічному прийомі необхідно користуватись медичними рукавичками.Загальні правила антисептики рук полягають в наступному:

- у персоналу, який працює в стоматологічному кабінеті, повинні бути чисті, коротко підрізані нігті;

- перед роботою необхідно зняти прикраси;

- антисептичний засіб бажано відбирати з дозатора (для безконтактного відбору);

- антисептики на спиртовій основі необхідно втирати лише в сухі руки, тому що волога на руках розбавляє антисептичний засіб, в результаті чого він в деякій мірі втрачає свою ефективність;

- на протязі всього часу експозиції руки мають бути зволожені препаратом, втирати який в руки необхідно до його висихання.


Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 9; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты