Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаТрудові ресурси Мексики.
Читайте также:
  1. билет. Охарактеризувати природні ресурси Канади
  2. Географічне положення та природні ресурси .
  3. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ
  4. Інтернет-ресурси
  5. Інтернет-ресурси
  6. Інформаційні ресурси
  7. Інформаційні ресурси
  8. Історико-культурні ресурси Криму
  9. Кліматоутворюючі рекреаційні ресурси. Медико-кліматична характеристика основних природних зон
  10. Лісові ресурси
Кількість працюючого населення (тис.)
Доля працюючого населення у відношенні до загальної кількості нас. (%) 40,3
Доля економічно активного нас. віком від 15 до 64 років у відношенні до загального числа зайнятих (%) 61,8
Доля економічно активних жінок у відношенні до загального числа жіночого населення (%) 24,9
Доля економічно активних чоловіків у відношенні до загального числа чоловічого населення (%) 54,5
Доля жінок в економічно активному населенні (%) 32,1

 

Останнім часом при розміщенні господарського комплексу країни велика увага приділяється екологічному фактору. Це насамперед спричинено екологічною ситуацією світу, що характеризується дуже негативно. Стан екології в Мексиці незадовільний. Мексика відноситься до категорії країн, чия індустріальна база створювалася в 70-80 рр. У результаті сьогодні мексиканська промисловість абсолютно не відповідає вимогам часу. 38% всіх викидів СО2 в Мексиці пов'язані з важкою промисловістю. Країна знаходиться на 14-ому місці в світі за об'ємом викидів парникових газів. 1,5% всієї планетної емісії СО2 також припадає на Мексику. У водах Мексиканської затоки дуже часто трапляються аварії танкерів та інших суден. Робота ТЕС та нафтохімічних підприємств спричиняють виникнення кислотних дощів, що ставлять під загрозу безпечність пам’яток культури доколумбової епохи, наприклад у штаті Вераксус. За оцінками вчених деякі цінні історичні рельєфи зникнуть через 10-20 років. Складна ситуація склалась і в лісовому господарстві. В Мексиці помирає більше 90% лісів і зелених насаджень. Найбільш загрозлива ситуація склалась в штатах Пуебла, Оахака, Веракрус, Чіапас, Табаско і Герреро. Саме в цих районах слід прийняти термінові міри по відновленню екологічного балансу та біорізноманітності тропічної сельви, що має величезне значення для всього світу. Нерідко при будівництві плотин і гідроелектростанцій, прокладка каналів і забезпечення водою засушливих територій відбувається порушення природної рівноваги, що викликає висихання багатьох внутрішніх вод. Однією з мір охорони природи є організація національних парків. Всього в країні налічується близько 49 тисяч парків, загальною площею 700 тис. гаОтже, розміщення господарського комплексу Мексики формувалось під впливом природних, демографічних, екологічних та історичних передумов. Проаналізувавши передумови можна зробити висновок, що Мексика має сприятливі перспективи для розвиту господарської діяльності. При подальшому розміщенні продуктивних сил слід враховувати сучасні фактори та здобуий досвід.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 28; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты