КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Гельмінтоспоріозна звичайна коренева гниль(Bipolaris sorokiniana) Рисунок 4. Збудник - недосконалий гриб Bipolaris sorokiniana Shoem. (синонім Helminthosporium sativum Panel., King akkel, Drechslera sorokiniana Subrom). Конідії не втрачають свою життєздатність до 1,5 року на рослинних рештках чи у грунті. Міцелій гриба може зберігатися в ураженому насінні або за несприятливих умов розвиватися як сапрофіт. Хвороба більш інтенсивно розвивається на ослаблених рослинах, її шкідливість підвищується за умов посухи. У цих умовах патоген виділяє токсини, які руйнують тканину, і рослина гине. За умов теплої (температура 20-28°С) та вологої погоди (вологість повітря понад 95%) спостерігається загнивання нижніх вузлів і вилягання рослин, тоді хворобу називають темно-бурою плямистістю. За таких умов патоген уражує колоски, проникає в перикарпій і ендосперм, викликає побуріння зародка і тоді такі симптоми називають чорним зародком. В окремих випадках гриб утворює сумчасту Бур`яни:
Довговічний кореневищний (тобто довговічно-ремонтантний, на лат переніруючий) шкідливий колосовий злак з далеко повзучими підземними білими пагонами (різомами) Поширюється також через насіння Майже на всіх видах грунтів, особливо на добрих, багатих на поживні речовини, щільних ґрунтах. Глибина проростання: до 5 см. Сім'ядольний листок: малий, від країв легко закручений біля грунту часто червонуватий. Листя: близько 5 мм шириною, часто трохи закручене, борозенчасте, листкові піхви гладенькі, здебільшого голі, вушка кигтьовидні, язичок дуже короткий, відсічений, дрібнозубчастий. Стебло: стояче, гладеньке, кругле, висотою від 20 до 100 см і більше. Квіти: суцвіття - стрункий колос з 3-8 колосками розміщеними двома рядами з широкого боку веретена квіткові та колоскові луски остисті. Час цвітіння: літо, частково до осені. Насіннєва продуктивність: біля 50.
|