Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. Навчальним планом підготовки магістра передбачено написання і захист магістерської роботи




Навчальним планом підготовки магістра передбачено написання і захист магістерської роботи. З одного боку, це форма державного контролю засвоєння студентами магістратури знань і набутих умінь, а з іншого, - це етап становлення майбутнього магістра, на якому магістерськик має можливість самоствердитися як кваліфікований фахівець, здатний розв`язувати складні комплексні питання фінансової та інвестиційно-інноваційної діяльності, і отримати від державної екзаменаційної комісії (ДЕК) офіційне підтвердження рівня своєї кваліфікації.

Магістерська робота належить до категорії самостійних наукових досліджень, в основі яких лежить моделювання вже відомих рішень. Виконання такої роботи повинно не стільки вирішувати наукові проблеми, скільки свідчити про те, що її автор навчився самостійно вести науковий пошук, аналізувати досліджувану проблему, знаходити найбільш загальні способи і прийоми її вирішення. Таким чином, магістерська робота повинна засвідчити професійну зрілість магістра, виявити його загальнонаукову, загальноекономічну та спеціальну підготовку, вміння застосовувати здобуті знання для розв’язання конкретних наукових і практичних завдань.

Метою написання роботи є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з обраного напрямку спеціалізації, вироблення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань; сприяння розвиткові пошуку сучасних наукових досягнень у певній сфері та уміння їх самостійно застосовувати для вирішення прикладних проблем; визначення ступеня підготовки магістра до самостійної практичної діяльності. Метою виконання магістерської роботизаспеціальністю “Фінанси” є систематизація і закріплення набутих в процесі навчання в магістратурі теоретичних знань з фінансів та практичних навичок, необхідних для подальшої самостійної наукової, педагогічної або виробничої діяльності, а також набуття досвіду презентації та публічного захисту результатів власних пошуків.

Працюючи над роботою, студент має засвоїти навички правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану та оптимальної структури роботи з літературними джерелами й статистичною інформацією, аналізу та оцінки різних аспектів діяльності організації, обґрунтування власних узагальнень, висновків і пропозицій.

Основними завданнями магістерської роботи є:

· вивчення (чи поглиблення) та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напрямку дослідження;

· обґрунтування актуальності та значимості обраної теми дослідження, огляд літературних джерел з обраної теми;

· характеристика об’єкта дослідження;

· вивчення теорії досліджуваних питань;

· аналіз різних точок зору з дискусійних проблем по темі дослідження та висловлення позиції автора з цих питань;

· використання фактичних даних суб’єктів господарювання, статистичних матеріалів, розробка на їх основі таблиць, схем, діаграм тощо;

· виконання необхідних аналітичних, планових або прогнозних розрахунків;

· проведення всебічної діагностики проблемної ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;

· розробка та оцінка альтернативних підходів до розв'язання визначених проблемних питань;

· використання економіко-математичних методів, моделей і комп’ютерних технологій (електронних таблиць, пакетів прикладних програм, графіків, діаграм, виконаних на комп’ютері);

· виклад зарубіжного досвіду щодо розв’язання досліджуваних питань теми магістерської роботи;

· розробка рекомендацій щодо вдосконалення фінансово-кредитного механізму на підставі проведених досліджень;

· обґрунтування запропонованих рішень з використанням ситуаційного аналізу;

· підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи й пропозиції автора.

· вивчення (чи поглиблення) та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напрямку дослідження;

· проведення всебічної діагностики проблемної ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;

· розробка та оцінка альтернативних підходів до розв'язання визначених проблемних питань;

· обґрунтування запропонованих рішень з використанням ситуаційного аналізу;

· підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи й пропозиції автора.

Повнота й особливості реалізації цих завдань залежать від напрямку дослідження, сфери діяльності підприємства та його спеціальних особливостей.

Для досягнення мети магістерської роботи розв’язання її основних завдань майбутній фахівець згідно з обраною темою повинен продемонструвати:

1) знання теорії з досліджуваних питань і вміння їх використовувати стосовно подій сьогодення;

2) здатність до самостійної дослідницької і практичної роботи в обраній галузі діяльності;

3) уміння збирати, систематизувати, узагальнювати та аналізувати економічну інформацію, робити практичні висновки та розробляти заходи щодо поліпшення фінансової діяльності конкретного об`єкта дослідження;

4) уміння під час захисту переконливо і в доступній формі викласти основні положення роботи, свої висновки і пропозиції.

 

2. ВИБІР напряму дослідження, ТЕМИ магістерської роботи І ПОРЯДОК ЇЇ ЗАКРІПЛЕННЯ ЗА студентом

 

Тематика магістерських робіт за фаховим спрямуванням "Фінанси і кредит" розробляється випускаючою кафедрою згідно з затвердженими програмами курсів, відображає актуальну проблематику сучасних перспективних напрямів розвитку науки та фінансової системи держави.

Тема магістерської роботи обирається студентом самостійно, відповідно до рекомендованої тематики. Не допускається виконання декількох робіт з однієї теми.

При виборі теми магістерської роботи необхідно враховувати:

- особисті наукові інтереси, досвід, свої можливості та здібності;

- наукову спрямованість та можливості кафедри, при якій виконується магістерська робота;

- актуальність, наукову новизну та практичне значення теми дослідження.

Разом з вибором теми визначається об’єкт, на матеріалах якого буде виконуватися робота.

Після цього оформляється спеціальний бланк-завдання (додаток А), у якому зазначаються реквізити автора, фіксуються тем8а і план, а також термін подання готової роботи на кафедру. Завдання підписують науковий керівник і студент.

Обрані студентами і узгоджені з науковими керівниками теми магістерських робіт розглядаються і затверджуються на засіданні кафедри, після чого затверджуються наказом по академії. Магістерські роботи, які не відповідають затвердженій тематиці, до реєстрації не приймаються. Всі подальші зміни теми та об'єкта дослідження, які можуть виникнути у процесі виконання роботи, за аргументованим клопотанням наукового керівника можуть бути зафіксовані в установленому порядку.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 115; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2025 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты