КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Нормативи на обладнання фортифікаційних споруд з урахуванням пори року та місцевих умов.
”Маскування табельними інженерними засобами і місцевими матеріалами бойової техніки, окопів та інших фортифікаційних споруджень”
Шляхом розповіді та показу на плакатах коротко нагадати, тим хто навчається мету та способи маскування, зміст інженерних заходів щодо тактичного маскування, порядок їх виконання танковими підрозділами, будову табельних засобів маскування й захисту від ВТЗ і порядок використання табельних та штучних засобів під час виконання інженерних заходів з тактичного маскування. Окремі положення навчального питання, з метою більш глибокого з’ясування їх змісту обговорюються з тими, хто навчається та записуються в робочі зошити.
Маскування – це комплексом заходів, які спрямовані на приховування від противника військ і військових об’єктів, на введення його в оману відносно наявності, складу, дій та намірів наших військ. Основними способами маскування є: - приховування, - імітація, - демонстративні дії - та дезинформація. Приховування – полягає в усуненні характерних демаскуючих ознак військ та об’єктів, та здійснюється постійно, без спеціальних на те вказівок. Імітація– полягає у створенні хибних позицій та районів розташування військ, шляхом устаткування фальшивих споруджень, застосуванням макетів техніки та інших інженерних засобів для введення в оману розвідку противника. Метоюдемонстративних дійє в переднамірений показ несправжньої діяльності дійсних підрозділів під час пересування, зосередження, ведення бойових дій та виконання інших заходів на хибних напрямках. Дезинформація полягає в доведенні до противника різними способами хибних відомостей. Противник, використовуючи засоби розвідки, може визначити наявність наших військ та їх стан, по наступних демаскуючих ознаках: - форма та розмір об’єкта; - яскравість та колір поверхні; - тіні від бойової та спеціальної техніки й споруджень; - відбиті радіохвилі, інфрачервоні та інші випромінення; - рух, сліди машин, звуки, пил, виритий ґрунт, свіжі вирубки рослинності; - радіопереговори та інші ознаки діяльності військ.
Маскуванняповинно бути: - активним, - безперервним, - різноманітним - та комплексним. Ефективність маскування забезпечується своєчасним, якісним та комплексним виконанням: - організаційних, - інженерних - і технічних заходів. Організаційні заходимістять: - розосередження військ та періодичну зміну районів і позицій; - використання маскувальних властивостей місцевості та умов погоди й пори року (ніч, туман, дощ, снігопад, низька хмарність) для приховування дій військ і виконання ними інженерних завдань; - обмеження вирубки рослинності, прокладання шляхів пересування; - проведення демонстративних дій військ; - виконання особовим складом вимог маскувальної дисципліни; - зберігання військової таємниці; - систематичний контроль за своєчасністю та якістю виконання заходів маскування. Інженерні заходивключають: - маскувальне фарбування; - використання табельних засобів маскування та масок військового виготовлення; - устаткування хибних споруджень і застосування інженерних засобів імітації; - використання рослинності та створенням плям намісцевості. Технічними заходами маскуванняє: - використання димів та аерозолів; - застосування піротехнічних та інших засобів.
Маскувальна дисципліназабезпечується: - обмеженням пересування особового складу, техніки та транспортних засобів на ділянках, які противник має можливість спостерігати, - суворим виконанням в нічний час заходів щодо світломаскування, - виключенням шуму та подачі сигналів при знаходженні поблизу противника, особливо вночі, - неухильним виконанням вимог правил щодо радіообміну.
|