КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Стройові прийоми та порядок навчання стройовим прийомам.Стройове положення. Ø Ознайомлення з прийомом. Назвати прийом і вказати, що стройове положення приймають за командою «Струнко», а також без команди під час віддання і отримання наказу, доповіді, виконання Державного гімну, під час виконання військового вітання і подання команд. Ознайомити з елементами стройового положення шляхом зразкового його показу і пояснити, що військовослужбовець у стройовому положенні повинен:
Зразу ж показати правильні дії за командою «Вільно», за якоювійськовослужбовці послабляють в коліні праву або ліву ногу, але не повинні зрушувати з місця і розмовляти та за командою "ВІДСТАВИТИ", яка подається щоб припинити виконання прийому. За цією командою приймається положення, яке було до виконання прийому. Ø Розучування прийому. · Показати першу підготовчу вправу «розвертання носків по лінії фронту на ширину стопи» за командою: "Носки звести, роби - РАЗ, носки розвести,роби -ДВА". Провести самостійне тренування. Перевірити чи відхилились носки від лінії після виконання вправи 4-5 разів і добиватися усунення помилок. Перейти до попарного тренування, для чого провести розрахунок взводу на перший та другий номери і подати команду: «Перші номери ліво-РУЧ, другі право-РУЧ. Перші номери перевіряють, а другі виконують. До попарного тренування - ПРИСТУПИТИ». За командою перші номери самостійно подають команду: «Носки звести, роби - РАЗ, носки розвести, роби - ДВА», перевіряють виконання другими номерами, вказують і виправляють виявлені помилки. Після заміни другі номери подають команди та вказують на виявлені помилки, а перші номери виконують команди і виправляють вказані помилки. Стежити за тренуванням, виправляти помилки і періодично змінювати тих, хто тренує та виконує прийом.
· Показати другу підготовчу вправу – «підняття грудей з поданням тіла трохи вперед, втягнення живота, розвертання плечей і опускання рук так, щоб вони були збоку стегон».
Перевірити правильність положення голови. Для цього студенти за командою приймають стройове положення і, не опускаючи голови, дивляться перед собою. При правильному положенні голови вони повинні бачити на плацу саму найближчу крапку в 2-3 кроках від себе. Звернути увагу на те, що при правильному стройовому положенні груди завжди знаходяться трохи попереду підборіддя. Ø Тренування. Тренувати всі елементи стройового положення в цілому, подаючи команди: «Ставай», "Вільно", «Струнко», «Крок вперед, кроком - РУШ». Для перевірки правильного виконання стройового положення в ході тренування наказати навчаємим піднятися на носки, або підняти носки за командою: «Підняти носки, роби - РАЗ». Якщо стройове положення прийняте правильно, то всі студенти легко без нахилу вперед піднімуться на носки, а носки підняти не зможуть. Найбільш характерні помилки при виконанні прийому:
|