Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаРух стройовим і похідним кроком. Зміна швидкості руху.
Читайте также:
 1. Виконання військового вітання зі зброєю на місці та під час руху.
 2. Виконання військового вітання на місці та під час руху.
 3. Виконання військового вітання строєм роти (взводу) на місці та під час руху.
 4. Вплив швидкості і напряму вітру на зліт і посадку літака
 5. Долання опору змінам
 6. Загальна структура і основні вимоги Правил дорожнього руху.
 7. Зміна елементів задачі.
 8. Зміна прозорості легеневого поля
 9. Зміна типів полів. Реорганізація таблиць.
 10. Коефіцієнт , що залежить від швидкості вітру

Ø Ознайомлення з прийомом.

Назвати прийом і вказати, що рух здійснюється кроком або бігом.Нормальна швидкість руху кроком - 110-120 кроків за хвилину.Довжина кроку - 70-80 сантиметрів.Нормальна швидкість руху бігом - 160-180 кроків за хвилину.Довжина кроку - 80-90 сантиметрів.Крок буває стройовий і похідний.Стройовий крок застосовується під час § проходження підрозділів урочистим маршем; § при виконанні ними військового вітання під час руху;§ при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього;§ при виході із строю та поверненні на місце; § занять із стройової підготовки.Похідний крок застосовується в усіх інших випадках.Вказати, що рух стройовим кроком здійснюється за командою "Стройовим кроком - РУШ", а рух похідним кроком - за командою "Кроком - РУШ".

Зразково показати як він здійснюється з поясненням.

За підготовчою командою слід подати корпус трохи вперед, перенести вагу тіла більше на праву ногу, із збереженням стійкості; за виконавчою командою почати рух з лівої ноги повним кроком.Під час руху стройовим кроком ногу з витягнутим уперед носком винести на висоту 15-20 сантиметрів від землі та поставити її твердо на всю стопу, піднімаючи водночас другу ногу.Руками, починаючи від плеча, здійснювати рух біля тулуба: вперед - руки згинаються в ліктях так, щоб кисті піднімалися вище пряжки пояса на ширину долоні й на відстані долоні від тулуба до рівня ліктя; назад - до упору в плечовому суглобі. Пальці рук напівзігнуті.Під час руху стройовим кроком голову та корпус тримати прямо, дивитися вперед.Під час руху похідним кроком ногу виносити вільно, не відтягуючи носка, і ставити її на землю, як під час звичайної ходьби; руками здійснювати вільні рухи біля тулуба.Під час руху похідним кроком за командою "СТРУНКО" слід перейти на стройовий крок, а за командою "ВІЛЬНО" - на похідний крок.
  а   б в

Рис 9 Здійснення руху

а,б) рух стройовим кроком; в) рух на місці

Ø Розучування прийому.

Послідовність навчання руху стройовим кроком рекомендується така:

§ тренування з руху руками;

§ тренування з позначення кроку на місці;

§ тренування з руху стройовим кроком на чотири рахунки;§ тренування з руху стройовим кроком на два рахунки;

§ тренування з руху стройовим кроком у сповільненому темпі (із швидкістю 50-60 кроків за хвилину);

§ тренування з руху стройовим кроком у статутному темпі за розміткою стройового майданчика;

§ загальне тренування з руху стройовим кроком по плацу без розмітки.

    Показати першу підготовчу вправу " рух руками" за командою "Рух руками, роби - РАЗ, роби - ДВА", перешикувати взвод по периметру стройової площадки з інтервалом два кроки і приступити до розучування. За командою: · праву руку у лікті, проводячи нею рух від плеча біля тулуба так, щоб кисть руки піднялася вище пряжки пояса на ширину долоні і на відстані долоні від на рахунок "роби - РАЗ" згинають тулуба до рівня ліктя; одночасно ліву руку відводять назад до упору в плечовому суглобі (пальці повинні бути напівзігнуті, а лікоть правої руки злегка піднятий); · на рахунок "роби - ДВА" проводять рух лівою рукою вперед, а правою, починаючи від плеча назад до
Рис 10. Виконання вправи "рух руками"

упору в плечовому суглобі.Після кожного рахунку затримувати положення рук навчаємих і виправляти допущені ними помилки. Якщо більшість ти, хто навчається, виконують прийом невірно, подати команду "Відставити" і показати правильне виконання, а якщо тільки один з навчаємих, то подати команду «Студент Сич - ВІДСТАВИТИ» та вказати йому на помилку.

  а   б § Показати виконання першої підготовчої вправи з позначенням кроку на місці за командою "Рух руками з кроком на місці, роби - РАЗ, роби – ДВА" Особливу увагу звернути на правильні рухи й положення рук. За командою позначають піднімання та опускання ніг, при чому ноги піднімають на 15-20 см. від землі й ставлять її на землю від передньої частини стопи на всю підошву; руками здійснюють рухи в такт кроку.   Показати виконання позначення кроку на місці за командою "На місці ,кроком - РУШ". Приступити до вивчення і тренування.
Рис 11 Виконання руху руками з позначенням кроку на місці: а) вид з фронту; б) вид збоку

§ Показати другу підготовчу вправу рух стройовим кроком за розподілом на чотири рахунки за командою "Стройовим кроком за розподілом на чотири рахунки, кроком - РУШ". Після команди "РУШ" рахувати "РАЗ два, три, чотири; РАЗ, два, три, чотири;"і т.д. Рахунок "РАЗ" промовляти гучно.

Приступити до розучування вправи навчаємими:

 

в б а

Рис 12 Виконання руху стройовим кроком за розподілом:

а) крок вперед на рахунок «РАЗ»; б) витримка на рахунок «два, три, чотири»;

в) крок вперед на наступний рахунок «РАЗ»

· за підготовчою командою "Кроком" подають корпус трохи вперед, переносять вагу тіла більше на праву ногу, зі збереженням стійкості.· за виконавчою командою "Руш" і на рахунок "раз" починають рух з лівої ноги, повним кроком з витягнутим уперед носком (при цьому стопа паралельна землі) на висоту 15-20 см від землі і ставлять її твердо на всю стопу, водночас піднімаючи другу ногу і підтягуючи її на півкроку вперед до п'ятки лівої ноги. Одночасно з кроком навчаємі роблять рух правою рукою вперед, а лівою назад до упору в плечовому суглобі і стоять на лівій нозі з опущеними руками, права нога пряма, носком майже біля самої землі.

· на рахунок "два, три, чотири" роблять витримку, усуваючи в цей час допущені помилки

· за наступним рахунком "раз" повторюють рух з правої ноги, а на рахунок "два, три, чотири" знову витримка і т.д.

 

§ Після відпрацювання підготовчої вправи на чотири рахунки показати цей же рух на два рахунки за командою "Стройовим кроком, за розподілом на два рахунки, кроком - РУШ" і приступити до навчання, подавши команду і рахуючи «раз, два; раз, два» і т. д.

За командою:

· на рахунок «раз» виконують крок вперед;

· на рахунок «два» роблять витримку.

Якщо з початку виконання цієї вправи навчаємі допускають помилки, потрібно повторити ще раз вправу на чотири рахунки.

Під час навчання руху на чотири та два рахунки необхідно добитися:

· щоб навчаємі не хиталися з боку в бік. Причина хитання – неправильна постава ніг під час руху; замість того, щоб ставити ноги внутрішньою частиною стопи по осі руху, ставлять їх у сторони, при цьому центр ваги тіла з кожним кроком зміщується то праворуч, то ліворуч.

· не підплигували, під час виносу однієї з ніг вперед. Причина – перенос ваги тіла з ноги на ногу рівномірно, а не ривками.

· не можна допускати під час руху занесення однієї ноги за другу.

· проносили ногу, яка знаходилась позаду, вперед для наступного кроку не згинаючи в коліні і не ставлячи її на землю. Причина – відсутність рівноваги тіла, неправильна її концентрація на опорній нозі.

 

§ В подальшому приступити до вивчення руху стройовим кроком із швидкістю 50-60 кроків за хвилину з поступовим нарощуванням швидкості до 110 - 120 кроків за хвилину. Знаходитись в середині стройового майданчика, подавати необхідні команди. При виявленні загальної помилки, зупинити взвод, повернути його ліворуч і показати, як треба робити, після чого продовжити тренування. Якщо помилку допускає тільки один студент, відвести його на крок убік, стати поруч із ним і на ходу виправити помилку.

За командою "Стройовим кроком - РУШ" здійснюють рух під рахунок керівника заняття "РАЗ, ДВА і т.д. ", під власний рахунок або під барабан.В ході заняття виправляють виявлені помилки.

 

Рух бігом починати за командою "Бігом - РУШ".Під час руху бігом з місця:· за підготовчою командою корпус трохи подати вперед, руки напівзігнути, лікті трохи відвести назад;· за виконавчою командою почати біг з лівої ноги, руками вільно рухати вперед і назад у такт бігу. Для переходу під час руху з кроку на біг:· за підготовчою командою руки напівзігнути, лікті трохи відвести назад.· Виконавча команда подається одночасно з поставленням лівої ноги на землю. За цією командою правою ногою слід зробити крок і з лівої ноги почати рух бігом.Для переходу від бігу на крок подається команда "Кроком - РУШ". Виконавча команда подається одночасно з поставленням правої ноги на землю. За цією командою слід зробити ще два кроки бігом і з лівої ноги почати рух кроком.Позначення кроку (бігу) на місці здійснюється за командою "На місці, кроком (бігом) - РУШ" (під час руху - "НА МІСЦІ"). За цією командою крок слід позначати підніманням та опусканням ніг, причому ногу піднімати на 15-20 сантиметрів від землі й ставити її на землю від передньої частини стопи на всю підошву (під час бігу - на передню частину стопи); руками здійснювати рухи в такт кроку. За командою "ПРЯМО", яка подається одночасно з поставленням лівої ноги на землю, зробити правою ногою ще один крок на місці і з лівої ноги почати рух повним кроком (бігом).Для припинення руху подається команда, наприклад: "Рядовий Петренко - СТІЙ". За виконавчою командою, яка подається одночасно з поставленням правої або лівої ноги на землю, слід зробити ще один крок і, приставивши ногу, прийняти стройове положення.Для зміни швидкості руху подаються команди: § "ДОВШИЙ КРОК", § "КОРОТШИЙ КРОК", § "ЧАСТІШИЙ КРОК", § "РІДШИЙ КРОК", § "ПІВКРОКУ", § "ПОВНИЙ КРОК".Для переміщення поодиноких військовослужбовців на кілька кроків убік подається команда, наприклад: "Рядовий Гнатюк. Два кроки праворуч (ліворуч), кроком - РУШ". За цією командою військовослужбовець робить два кроки праворуч (ліворуч), приставляючи ногу після кожного кроку.Для переміщення вперед або назад на кілька кроків подається команда, наприклад: "Два кроки вперед (назад), кроком - РУШ". За цією командою слід зробити два кроки вперед (назад) і приставити ногу.Під час переміщення праворуч, ліворуч і назад рухи руками не здійснюються.

Найбільш характерні помилки при виконанні прийому:

Назва прийому Характерні помилки
    Стройовий крок   · корпус відведений назад; · немає координації рук і ніг під час руху; · голова опущена донизу; · рух руками біля тулуба проводиться не від плеча, а за рахунок згину в ліктях; · піднімання ноги від землі значно нижче 15 см.; · розмір кроку менше (більше) 70-80 см.;
 • занесення ноги за ногу;
· рух руками вперед проводиться значно нижче (вище) встановленої висоти, назад не до упору в плечовому суглобі.

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 34; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты