КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ЗАНЯТТЯ 1Стр 1 из 7Следующая ⇒ Припинення трудового договору
Методичні вказівки до практичних занять
ЗАНЯТТЯ 1
Теоретичні запитання 1. Поняття, умови та підстави припинення трудового договору. 2. Припинення трудового договору за угодою сторін. 3. Припинення трудового договору у зв'язку з закінченням терміну його чинності. 4. Продовження дії строкового трудового договору на невиз-начений термін. 5. Припинення трудового договору у зв'язку з призовом або вступом працівника на військову службу, скеруванням його на альтернативну службу. 6. Припинення трудового договору в порядку переведення працівника на інше підприємство за його згодою. 7. Припинення трудового договору через перехід працівни- ка на виборну посаду. 8. Припинення трудового договору через відмову працівника від переведення разом з підприємством до іншої місцевості. 9. Припинення трудового договору через відмову працівни- ка від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці. 10. Припинення трудового договору з підстав, передбачених контрактом. 11. Випадки припинення трудового договору на вимогу третіх осіб. 12. Припинення трудового договору у зв' язку з набранням законної сили вироком суду. 13. Припинення трудового договору з працівником, скерованим за постановою суду на примусове лікування. 14. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний термін, за ініціативою працівника. 15. Розірвання строкового трудового договору за ініціативою працівника. 16. Відмінності припинення трудового договору за угодою сторін та розірвання його за ініціативою працівника. 17. Припинення трудового договору у зв'язку з порушенням правил прийняття на роботу.
Запитання для самоконтролю 1. Порівняйте терміни: "припинення трудового договору", "розірвання трудового договору", "звільнення з роботи", "вивільнення працівників", "припинення трудових правовідносин". 2. Чи справджується договірний принцип "рівності сторін" у частині розірвання трудового договору? 3. Який би найбільш оптимальний варіант класифікації підстав припинення трудового договору ви могли б запропонувати Верховній Раді України під час кодифікації трудового законодавства? 4. Чи можна припинити трудовий договір за п. 1 ст. 36 КЗпП України на основі усної домовленості сторін? 5. Чи можна звільнення за п. З ст. 36 КЗпП України вважати таким, що відбувається за ініціативою третіх осіб? 6. При звільненні за ст. 38 КЗпП України керівник підприємства заяви від працівника не приймає без візи безпосереднього начальника, а той її відмовляється підписати. Як вчинити? 7. Спробуйте навести "інші поважні причини", крім тих, що зазначені у ст. 38 КЗпП України. 8. Порівняйте редакції ч. 2 ст. 38 і ч. З п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9. Чи правильно, на вашу думку, Верховний Суд тлумачить закон? 9. Чи вправі працівник розірвати строковий трудовий договір за власним бажанням, без поважних причин? 10. Упродовж якого терміну повинен бути прийнятий працівник на нову роботу при звільненні його у зв'язку із переведенням на інше підприємство? 11. Чи можна в колективному договорі передбачити поважні причини для розірвання трудового договору за статтями 38, 39 КЗпП України? Якщо так, то наведіть приклади таких причин.
|